Nemaplus 5mil - na 10m2

Kód: ART00562
163 Kč
Skladem

Parazitické hlístice Steinernema feltiae k ochraně rostlin před larvami smutnic.

Doporučujeme kombinovat s lapači škůdců pokojových rostlin - zde.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Způsob působení:

Nematoda rodu Steinernema feltiae  je parazitoid, který parazituje (vypustí do jeho tělní dutiny symbiotické bakterie) v larvách hostitelských druhů smutnic. Tyto bakterie přemění tkáň hostitele na zdroj jídla, kterým se hlístice živí a díky němuž se uvnitř hostitele vyvíjejí a rozmnožují. Škůdce uhyne během několika hodin až dní po infekci. Infikované larvy smutnic se zbarví do žluto-hněda a do 2-3 dnů po parazitaci hynou a v jejich karkasech probíhá vývoj další generace nematod. Tak dochází k redukci napadení rostlin smutnicemi. Infikované škůdce je obvykle obtížné najít. Infikovaní listoví škůdci jednoduše spadnou na zem. Infikovaný hmyz v kořenové zóně zežloutne až zhnědne, může ho však být vzhledem k rychlé degradaci obtížné najít.

Upřesnění použití:

Postřik:

Před aplikací důkladně propláchněte aplikační zařízení vodou, obzvláště pokud před tím bylo použito na postřik insekticidem či nematocidem.

Odstraňte všechny filtry v aplikačním zařízení (v trubicích i v trysce). Použijte postřikovač s min. otvorem trysky 0,5 - 1mm. Nepřekročte tlak čerpadla 5 barů. Do vody v postřikovači při průběžném míchání přidejte požadované množství bioagens. Postřikovou kapalinu důkladně promíchejte, tj. po dobu min. 3 minut, a ihned začněte s aplikací. Postřik provádějte za stálého míchání, aby se zabránilo usazování nematod, dokud veškerá aplikační kapalina není spotřebována.

Zálivka:

Obsah balení rozpusťte v menším množství vody (teplota vody: 15–20 °C) a poté smíchejte s požadovaným množstvím vody v konvi.

Skladování:

Je možné krátkodobé přeskladnění v uzavřených originálních obalech na suchém, chladném místě při teplotě cca 4 - 12 °C. Bioagens nesmí být nikdy vystaven teplotám pod bodem mrazu či nad 30°C. Skladování je možné po dobu nejvýše 6 týdnů od data výroby. Nedoporučuje se skladovat společně s chemickými přípravky ochrany rostlin a těkavými látkami.  Přípravek musí být použit před datem exspirace.

Další údaje a upřesnění:

  • Aplikaci proveďte co nejdříve po setbě či sadbě.
  • Teplota půdy při aplikaci min 10 °C (ideální teplota 10 až 25 °C) alespoň po několik hodin denně. Při vyšších teplotách klesá účinnost nematod.
  • Aplikujte brzo ráno nebo pozdě večer, aby se omezil účinek tepla a přímého slunečního světla.
  • Půda musí být při aplikaci vlhká, avšak nikoli mokrá – nematody nemohou plavat, a tudíž se nemohou pohybovat ve vodou nasáklé půdě.
  • Jedno ošetření výrobkem Nemaplus chrání ošetřovanou plochu zhruba 6 týdnů.
  • V případě silného napadení smutnicemi opakujte ošetření po 2 týdnech.
  • Úhyn prvních larev je viditelný do 3 dní po aplikaci.
  • Bioagens aplikujte v co nejkratší době po doručení a použijte celý obsah balení najednou.
  • Nemaplus aplikujte v době výskytu škůdce/bezprostředně po objevení prvních larev smutnic, tj. v bytech a uzavřených kulturách po celý rok, ve venkovním prostředí v době výskytu larev (buď na jaře cca od konce dubna do začátku června nebo na podzim v závislosti na teplotě). 
  • Používejte současně s lapači pokojových škůdců - žluté trojúhelníčky - monitoring a chytání dospělců.

Balení aplikujte na plochu cca 10m2.

Likvidace obalů a zbytků:

Použité obaly lze likvidovat jako domovní odpad.

Doplňkové parametry

Kategorie: Škůdci
Oblast použití: Skleník, Domácnost, Okrasné rostliny

Nemaplus

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
MK Avatar autora 17.5.2022 04:21
Zafungovalo ,ale až po delší době, už, už jsem chtěl být zoufalé ,že to je na nic.
NH Avatar autora Nemaplus 31.1.2022 06:45
Perfektně zafungovalo, poštovné neřeším - vyhození "nakažených" kytek by vyšlo dráž. Skvělá spolupráce s obchodem, rychlé dodání.
JH Avatar autora Doprava 13.12.2021 12:49
Nechápu, proč mám platit za dopravu 100Kč, když se dá takový výrobek poslat poštou jako dopis??!!
MK Avatar autora Milý pane Hilský. 17.5.2022 04:28
Milý pane Hilský ,naučte se číst a pak si přečtěte přepravní poštovní řád a dále obsah tohoto balení, no a pak vám dojde ,že to co tu píšete je zhovadilost! S pozdravem pan K.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.