Kód: ART00562

Nemaplus 5mil

155 Kč
Skladem

Parazitické hlístice Steinernema feltiae k ochraně rostlin před larvami smutnic.

 

Kategorie: Škůdci
Oblast použití: Skleník, Domácnost, Okrasné rostliny

Způsob působení:

Nematoda rodu Steinernema feltiae  je parazitoid, který parazituje v larvách hostitelských druhů smutnic. Infikované larvy smutnic se zbarví do žluto-hněda a do 2-3 dnů po parazitaci hynou a v jejich karkasech probíhá vývoj další generace nematod. Tak dochází k redukci napadení rostlin smutnicemi.

 

Upřesnění použití:

Postřik

Odstraňte všechny filtry v aplikačním zařízení (v trubicích i v trysce). Použijte postřikovač s  min. otvorem trysky 0,5 - 1mm. Nepřekročte tlak čerpadla 5 barů. Do vody v postřikovači při průběžném míchání přidejte požadované množství bioagens. Postřikovou kapalinu důkladně promíchejte, tj. po dobu min. 3 minut, a ihned začněte s aplikací. Postřik provádějte za stálého míchání, aby se zabránilo usazování nematod, dokud veškerá aplikační kapalina není spotřebována.

Zálivka

Obsah balení rozpusťte v menším množství vody (dle velikosti balení) a poté smíchejte s požadovaným množstvím vody v konvi, v poměru viz indikační tabulka výše. Viz grafické vyobrazení

Do hrnků (květináčů a jiných pěstitelských nádob)

Obsah balení rozpusťte v menším množství vody (dle velikosti balení) a poté smíchejte s požadovaným množstvím vody v konvi, v poměru viz indikační tabulka výše. Množství aplikované kapaliny upravte dle velikosti pěstební nádoby – viz tabulka níže.

 

Skladování:

Je možné krátkodobé přeskladnění v uzavřených originálních obalech na suchém, chladném místě při teplotě cca 4 - 12 °C. Bioagens nesmí být nikdy vystaven teplotám pod bodem mrazu či nad 30°C. Skladování je možné po dobu nejvýše 6 týdnů od data výroby. Nedoporučuje se skladovat společně s chemickými přípravky ochrany rostlin a těkavými látkami. Skladujte mimo dosah dětí a odděleně od potravin, nápojů a krmiv. Přípravek musí být použit před datem exspirace.

 

Likvidace obalů a zbytků:

Použité obaly lze likvidovat jako domovní odpad.

 

Další údaje a upřesnění:

Aplikaci proveďte co nejdříve po setbě či sadbě.

Teplota půdy při aplikaci min 10 °C (ideální teplota 10 až 25 °C) alespoň po několik hodin denně. Při vyšších teplotách klesá účinnost nematod.

Aplikujte brzo ráno nebo pozdě večer, aby se omezil účinek tepla a přímého slunečního světla.

Půda musí být při aplikaci vlhká, avšak nikoli mokrá – nematody nemohou plavat, a tudíž se nemohou pohybovat ve vodou nasáklé půdě.

Jedno ošetření výrobkem Nemaplus chrání ošetřovanou plochu zhruba 6 týdnů. V případě silného napadení smutnicemi opakujte ošetření po 2 týdnech. Úhyn prvních larev je viditelný do 3 dní po aplikaci.

Bioagens aplikujte v co nejkratší době po doručení a použijte celý obsah balení najednou.

Nemaplus aplikujte v době výskytu škůdce/bezprostředně po objevení prvních larev smutnic, tj. v bytech a uzavřených kulturách po celý rok, ve venkovním prostředí v době výskytu larev (buď na jaře cca od konce dubna do začátku června nebo na podzim v závislosti na teplotě).

Před aplikací důkladně propláchněte aplikační zařízení vodou, obzvláště pokud před tím bylo použito na postřik insekticidem či nematocidem.

 

Balení aplikujte na plochu cca 10m2.

Nemaplus

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
MK Avatar autora 17.5.2022 04:21
Zafungovalo ,ale až po delší době, už, už jsem chtěl být zoufalé ,že to je na nic.
NH Avatar autora Nemaplus 31.1.2022 06:45
Perfektně zafungovalo, poštovné neřeším - vyhození "nakažených" kytek by vyšlo dráž. Skvělá spolupráce s obchodem, rychlé dodání.
JH Avatar autora Doprava 13.12.2021 12:49
Nechápu, proč mám platit za dopravu 100Kč, když se dá takový výrobek poslat poštou jako dopis??!!
MK Avatar autora Milý pane Hilský. 17.5.2022 04:28
Milý pane Hilský ,naučte se číst a pak si přečtěte přepravní poštovní řád a dále obsah tohoto balení, no a pak vám dojde ,že to co tu píšete je zhovadilost! S pozdravem pan K.

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení