Alginure 1l

Kód: ART00676
624 Kč 624 Kč / 1 l
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Fungicidní přípravek ve formě vodorozpustného koncentrátu s preventivním i kurativním účinkem proti houbovým patogenům na révě.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Způsob působení

Alginure je fungicid s preventivním i kurativním účinkem proti houbovým patogenům vhodný k použití v révě vinné proti plísni révy, jak na stolních, tak i moštových odrůdách. Po aplikaci dochází v rostlinách k aktivaci řady obranných biochemických mechanizmů. Tímto způsobem lze účinně mnoho rostlin včas připravit na napadení patogeny cestou indukované rezistence.

Tento prostředek působí jako spouštěcí mechanismus startující v rostlině biochemické reakce, kterými se brání při napadení patogenem.  Za normální situace, kdy dojde k napadení rostliny patogenem, dochází následně k iniciaci ochranných mechanismů. Rostlina rozpozná patogen pomocí specifických látek – elicitorů, a na základě toho začnou probíhat biochemické obranné procesy. V té chvíli má však patogen časový náskok, který jej zvýhodňuje.

Alginure® obsahuje složky zvané spouštěče, které nastartují obranné reakce, takže pokud provedeme aplikaci v době infekčního tlaku, rostlina je schopna se rychle a účinně bránit. Alginure® sestává ze dvou typů složek. Jsou to výtažky z mořských řas a výtažky rostlin, které obsahují algináty, laminariny, cytokininy a proteiny, hormony, betainy, peptidy, sacharidy a další látky. Tyto látky slouží jako aktivátory obranných mechanismů. Dále jsou tu fosfáty a fosfonáty, a to ve formě především draselných solí kyseliny fosforečné a fosforité. Tyto látky zprostředkují účinnější transport organických aktivátorů do buněk rostlin.

 

Upřesnění použití

Pokud se snižuje dávka aplikační kapaliny, snižuje se úměrně dávka přípravku tak, aby byla zachována koncentrace. K zabránění vzniku rezistence neaplikujte bez přerušení ošetřením jiným fungicidem s odlišným mechanismem účinku.

Skladování

Alginure skladujte v původních obalech v suchých chladných místnostech. Uchovávejte odděleně od skladovaných potravin, nápojů a krmiv. Neskladujte s kyselinami. Doba použitelnosti: 2 roky od data výroby; teplota skladování +5 °C až + 25 °C.

Návod k použití

réva - plíseň révy - 0,4% (40ml/10l vody) 

Ochranná lhůta: 14 dnů

Doplňkové parametry

Kategorie: Plíseň révy (peronospora)
Choroby: Plísně
Oblast použití: Réva vinná
Položka byla vyprodána…

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.