Objednávky na parazitické vosičky a roztoče (bioagens) uzavíráme vždy v pátek do 10h a následující středu expedujeme. Děkujeme.

Často kladené dotazy

CO JE TO BIOLOGICKÁ OCHRANA ROSTLIN?

Biologická ochrana rostlin je metoda ochrany, která proti škůdcům a chorobám využívá jejich predátory, parazity a přípravky na bázi virů, bakterií a hub nebo rostlinné extrakty.

 

PROČ ZVOLIT BIOLOGICKOU OCHRANU MÍSTO BĚŽNÉ CHEMICKÉ?

Prostředky biologické ochrany jsou šetrné k životnímu prostředí, jsou bezpečné pro člověka i pro domácí zvířata. Jejich použití není škodlivé pro užitečný hmyz a ostatní necílové organismy. Biologické postřiky na rozdíl od chemických nezanechávají žádné škodlivé látky na ošetřených rostlinách a v půdě.

 

PŘÍRODNÍM PRODUKTŮM MOC NEVĚŘÍM, FUNGUJE TO VŮBEC?

Ano, funguje a velmi dobře. Naše produkty jsou ve velké míře používány profesionálními zemědělci na ochranu vinic, sadů i polních plodin. Než se dostane produkt do prodeje, prochází několikaletým testováním účinnosti. Za účinností našich produktů si rozhodně stojíme.

 

NA CO SI MÁM DÁVAT POZOR PŘI APLIKACI?

Před aplikací živých organismů si pečlivě přečtěte příbalový leták. Bioagens aplikujte co nejdříve po obdržení zásilky, případně krátkodobě uchovejte v nízkých teplotách (viz leták). Nikdy nemražte!
Postřikové přípravky aplikujte nejlépe ráno nebo večer, jemným rosením rostliny.

 

PŘÍPRAVEK NEFUNGUJE, V ČEM JE PROBLÉM?

Problém může být v okolní teplotě během aplikace. Živé organismy nesmí zmrznout ani se přehřát. V případě parazitických hlístic by půda před aplikací (a po ní) měla být dobře provlhčená. Při příliš vysokých teplotách může být přípravek rostlinou špatně vstřebáván, postřikové přípravky tedy aplikujte ráno nebo večer. Zkontrolujte správnou koncentraci a ředění přípravku dle návodu.

 

PROČ NEMOHU KOUPIT VAŠE ŽIVÉ ORGANISMY VE SVÉM OBLÍBENÉM ZAHRADNICTVÍ?

U živých organismů hraje významnou roli správné načasování a čerstvost živého materiálu. Abychom vám zaručili, že od nás zboží dostanete čerstvé, tento typ zboží prodáváme pouze na přímo a běžně ho nedodáváme do zahradnických prodejen. Ostatní produkty jsou v síti zahradnických prodejen běžně dostupné.

 

JSOU VAŠE PŘÍPRAVKY VHODNÉ I PRO OKRASNÉ ROSTLINY?

Naše přípravky můžete kromě užitkových rostlin použít jak na pokojové rostliny, tak i na venkovní okrasné rostliny. Okrasné rostliny se nejčastěji ošetřují parazitických hlísticemi na smutnice, lalokonosce a slimáky, v nabídce máme účinné preparáty na mšice, molice, třásněnky nebo například svilušky. Vždy je důležité dodržet správnou koncentraci, zvláště u citlivějších druhů okrasných rostlin.

 

OBJEDNAL/A JSEM ZBOŽÍ NA E-SHOPU, ALE NEPŘIŠLO MI POTVRZENÍ OBJEDNÁVKY.

Pokud jste zboží objednali správně, přijde Vám na Váš email zpráva o tom, že Vaše objednávka byla přijata a zařazena do stavu čekajících objednávek.
Pokud Vám nedorazí potvrzení hned, zkontrolujte, zda automatická zpráva potvrzující přijetí objednávky není např. ve složce nevyžádané pošty. V případě, že si nebudete jisti, volejte na naše telefonní číslo 545 218 156 a rádi Vám poradíme. 

 

KDE VŠUDE MOHU ZAKOUPIT VAŠE ZBOŽÍ?

Naše produkty můžete kromě našeho e-shopu zakoupit ve vybraných prodejnách zahradnických potřeb. Seznam prodejen naleznete v záložce Kde nakoupit.

 

CO JSOU TO UŽITEČNÉ ORGANISMY?

Všechny živé organismy v přírodě mají své přirozené nepřátele. Každý druh hmyzu má v přírodních ekosystémech mnoho svých predátorů a díky tomu nedochází k přemnožování jednotlivých druhů. Pokud v prostředí, kde žijí škůdci, tyto užitečné organismy chybí, pak je splněna jedna za základních podmínek kalamitního přemnožování škůdců. Přemnožené škůdce je možné likvidovat chemicky nebo biologicky. My dáváme přednost variantě druhé. Ke škůdci nasadíme ve správný čas a ve správné dávce jeho původního nepřítele.

 

PROČ NEMOHU APLIKOVAT HLÍSTICE CELOROČNĚ A KDY JE PRO TO VHODNÁ DOBA?

Obecně se hlístice neaplikují během zimního období. Nejnižší teplota pro aplikaci je zhruba 10 – 12 °C. Optimální doba aplikace je ale pro každý druh jiná, závisí totiž na vývojovém cyklu škůdce. Cílem je aplikovat hlístice v době, kdy se škůdce vyskytuje v larválním stádiu. Pro více informací nahlédněte do příbalového letáku daného produktu.

 

JAK MÁM SPRÁVNĚ APLIKOVAT PARAZITICKÉ HLÍSTICE?

Obsah balení rozpusťte ve vodě (např. balení 5 mil do 5 litrů vody) a dobře promíchejte. Teplota půdy by neměla být nižší než 10°C, ideální teplota je 10 - 25°C. S vyšší teplotou se snižuje účinnost hlístic. Aplikujte zálivkou/postřikem na dobře provlhčenou půdu, substrát udržujte vlhký i po aplikaci. Pozor, hlístice mají tendenci klesat ke dnu, proto je těsně před aplikací a během ní vždy promíchejte.

 

CO SE STANE, KDYŽ UŽ NENÍ PŘÍTOMNÝ ŽÁDNÝ ŠKŮDCE?

Bioagens se množí, pokud mají tu možnost díky přítomnosti škůdce - tedy svého hostitele či jako zdroj potravy. Jakmile škůdce vymizí, populace se výrazně zredukuje. Malé množství může přežít díky necílovým organismům. Přes zimu však živé organismy zpravidla zahynou a je třeba aplikaci příští rok opakovat.