GreenMix - kvetoucí medonosná a zatravňovací směs 70g

Kód: ART00935
Novinka Tip
130 Kč
Skladem

Medonosná zatravňovací směs pro včely a motýly. Balení postačí na plochu 10 m2 s výškou porostu 40 - 60 cm.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Druhově bohatá směs bylin určená k víceletému ozelenění zahrad ale také meziřadí vinic a sadů. Tato směs disponuje řadou pozitivních vlastností, zastává mnoho funkcí, je šetrná k půdě, keřům révy vinné, stanovišti, a i celkově k životnímu prostředí. Díky jednoletým a víceletým druhům rostlin postupně nakvétá a je tak výborným útočištěm pro užitečný hmyz, zvláště pak pro opylovače, jako jsou včely a motýli. Zároveň je i vhodná ke zlepšení kvality, energie a biologické aktivity půdy, díky větší zádržnosti vody a rozvoji půdních živočichů.

Pokos se prování 1x – 2x ročně na výšku 10 cm, nebo jej stačí 1x – 2x ročně poválet vhodným válem.

Termín setí: únor–duben, nebo první polovina října

Příznivé účinky na půdu: Díky ozelenění dochází v zahradách, vinicích a sadech například k nižšímu vymývání aplikovaných hnojiv, kdy rostliny živiny z půdy průběžně vyvazují a ukládají je do své biomasy, čímž si vlastně „vyrábí“ hnojivo do dalších let pro užitečné plodiny. Po zapravení ozelenění do půdy dochází k postupné mineralizaci této biomasy, živiny jsou pomalu uvolňovány a zpřístupňovány rostlinám. Jedná se o efektivní hnojení s dlouhodobým účinkem. Několikanásobně zvyšuje množství žížal, poskytuje pyl a nektar užitečným organismům.

Rostliny zastoupené v čeledi bobovité mají výbornou schopnost, a to zcela přírodně poutat vzdušný dusík do půdy. Tento proces probíhá symbioticky ve spolupráci kořenů rostlin a hlízkových bakterií r. Rhizobium. Jedná se o velký přínos, jelikož ztráty dusíku z půdy mohou být z běžně používaných minerálních hnojiv vysoké.

Díky bujně rostoucímu kořenovému systému čeledi brukvovitých dochází ke kvalitnímu prokypření půdy a obohacení zejména hlubších půdních profilů o humus. Brukvovité druhy přilákají větší množství prospěšného hmyzu a opylovačů.

Čeledi lipnicovité plní hodnotnou funkci ochrany půdy před mrazy. Brání vypařování vody z půdy. Lipnicovité mají velmi tenké kořeny a jejich postupné zakořenění probíhá mělce. Takový kořenový systém umožňuje lepší zpevnění povrchu a při častém využívání pojezdové mechanizace posiluje odolnost stanoviště proti utužení půdy.

Detailní složení: vičenec ligrus, tolice dětelová, jetel plazivý, jetel inkarnát, čičorka pestrá, úročník bolhoj, štírovník růžkatý, svazenka vratičolistá, hořčice bílá, lnička setá, kostřava ovčí, kostřava červená, sléz přeslenitý, mrkev setá, jitrocel kopinatý, pohanka obecná.

Osivo nepoužívat na konzum, skladovat v suchém prostředí mimo dosah dětí.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.