PREV-GARD®

Kód: ART00960
Novinka Tip Doporučujeme
198 Kč
Skladem

Biologický kontaktní insekticidní a akaricidní přípravek s účinností i na padlí, houbové choroby a rzi. Pomerančová silice obsažená v produktu účinkuje taktéž na celou řadu škůdců (molice, mšice, červce, puklice, svilušky, smutnice, třásněnky aj. v různých stádiích vývoje, včetně dospělců). Přípravek lze aplikovat na rostliny až do jejich plné zralosti. Takto ošetřenou zeleninu a ovoce lze po umytí konzumovat.

Doporučujeme opakovat aplikaci alespoň dvakrát s týdenním odstupem. Jelikož je to kontaktní postřik, ne všechny škůdce zasáhnete napoprvé.

Přípravek lze použít v zahradě – zelenina, ovoce, okrasné rostliny, ale i v interiéru a skleníku. Výhodou je okamžitý účinek, bez ochranné lhůty. Aplikovat lze od počátku výskytu až do sklizně. Není zapotřebí míchat se smáčedlem.

Působí i proti padlí, plísni, některým houbovým chorobám a rzím na růžích. Používá se v rozmezí poměrně nízkých koncentrací od 0,3 % do max. 0,8 %.       

30 ml balení je na 5 - 7,5l vody. Lze použít v ekologickém zemědělství.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Objevte nového biologického hrdinu ve světě ochrany rostlin – PREV-GARD® kombinuje účinky insekticidu a akaricidu v jednom. Účinně bojuje proti škůdcům, padlí, houbovým chorobám a rzím.

Využití pomerančové silice v produktu PREV-GARD® přináší komplexní ochranu před celou řadou škůdců -  včetně molic, mšic, červců, puklic, svilušek, smutnic, třásněnek a dalších. Výhodou je působení proti škůdcům v každém stádiu vývoje, včetně dospělců.

Díky nulové ochranné lhůtě můžete produkt aplikovat až do plné zralosti rostlin. Takto ošetřenou zeleninu a ovoce lze po umytí ihned konzumovat.

PREV-GARD® je univerzální produkt, který je vhodný pro zeleninu, ovoce, okrasné rostliny i interiéry a skleníky. S rychlým účinkem a bez nutnosti čekání můžete začít aplikovat od samého začátku až do doby sklizně. Jeho užití je velmi jednoduché, není potřeba jej míchat se smáčedlem.

Používá se v rozmezí poměrně nízkých koncentrací od 0,3 % do max. 0,8 %.      

30 ml balení je na 5 - 7,5l vody. Lze použít v ekologickém zemědělství.

Způsob působení:

Díky inovativní formulaci má PREV-GARD® nízké povrchové napětí, což vede k efektivnímu šíření pomerančové silice a dokonalému pokrytí škůdců. Jakmile se přípravek dostane na hmyz, začne ničit jejich exoskelet, což v konečném důsledku vede k rychlému vysušení. Výsledek? Okamžitá pomoc vašim rostlinám!

Jak aplikovat?

Přípravek aplikujte pouze v době napadení plodin. Aplikujte jej přímo na škůdce, doporučujeme stříkat na svrchní i spodní strany listů, včetně stonků. Pomerančová silice působí na škůdce kontaktně, pomerančový olej není systémový. Co to znamená?

  • Pomerančový olej rozpouští ochranou voskovou vrstvu těl škůdců.
  • S účinností na dospělce i mladší vývojová stádia způsobuje vysoušení voskového exoskeletu a ztrátu tělní tekutiny.
  • Při houbových chorobách, jako je padlí, plísně atd., PREV-GARD® proniká a vysušuje ochranné vrstvy mycelia, sporangií a spor, a zároveň ošetřuje i poškozené buňky rostlin.
  • Rychlý smrtící účinek, tzv. „knock-down“ efekt.
  • Vedlejším pozitivním efektem oleje je i optické rozjasnění listů a květů rostlin.
  • Po aplikaci postřiku můžete plodiny po omytí bez obav konzumovat.

Účinnost na parazitické vosičky

Phytoseiulus persimilis 1 – Neškodný
Amblyseius swirskii 2 ─ Mírně škodlivý
Amblyseius cucumeris 1 ─ Neškodný
Amblyseius limonicus 2 ─ Mírně škodlivý
Typhlodromus pyri 1 – Mírně škodlivý

Účinnost na parazitické vosičky

Phytoseiulus persimilis 1 – Neškodný
Amblyseius swirskii 2 ─ Mírně škodlivý
Amblyseius cucumeris 1 ─ Neškodný
Amblyseius limonicus 2 ─ Mírně škodlivý
Typhlodromus pyri 1 – Mírně škodlivý

 

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.