Typhlodromus pyri 50 pásků

Kód: ART00517
761 Kč
Prodej pro tuto sezónu ukončen
Položka byla vyprodána…

Biologický pomocný prostředek s živými makroorganismy Typhlodromus pyri v plstěných pásech k ochraně révy vinné a ovocných sadů před sviluškami, hálčivci, vlnovníky a larvami třásněnek.

Shlédněte nejnovější video: Jak působí a jak se používá Typhlodromus pyri v zahradě? (youtube.com)

Použití: sady, vinice, zahrady - ovocné stromy, ovocné keře, jahody, rybíz, atd. NENÍ VHODNÝ DO DOMÁCNOSTI (viz životní cyklus)

Expedujeme kromě pátku každý den.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Svilušky, vlnovníci, hálčivci, larvy třásněnek ale také lze použít na roztočíka jahodového či malinového.

Způsob působení:

Dravý roztoč Typhlodromus pyri napadá svilušky, vlnovníky a hálčivce. Pokud se na rostlině tito škůdci nevyskytují, živí se pylem rostlin, případně vydrží dlouhodobě hladovět. T. pyri se živí jak dospělými roztoči, tak jejich nymfami. Přezimuje ve vinicích a sadech, takže zavedení biologické ochrany je jednorázové a dlouhodobé.

Životní cyklus:

Oplozené samičky přezimují ve skupinách v trhlinách kůry na starších větvích nebo kmeni. V závislosti na teplotě se samice na jaře probouzejí a opouštějí úkryty. Nejprve vyhledávají kořist, kterou představují drobní roztoči, ale také larvy třásněnek. V případě absence kořisti jsou schopni se živit i pylovým zrnem a myceliem hub. Úživný žír samic trvá několik týdnů. Poté kladou jednotlivá vajíčka, ze kterých se líhnou nejprve samci a později i samice nové generace. Přezimující samice naklade v průměru 16 vajíček, samice dceřiné populace klade v průměru až 29 vajíček. V našich klimatických podmínkách má Typhlodromus pyri dvě až tři generace za rok.

Z vajíčka se nejprve líhne šestinohá larva, která brzy přechází ve stadium protonymfy a později deuteronymfu. Obě nymfální stadia mají osm noh. Množství nakladených vajíček a délka a průběh vývoje jsou velmi variabilní. Závisí především na teplotě a kvalitě kořisti. Poměr samic a samců je nejprve 2:1 a později v sezóně (srpen) vzrůstá až na 3:1. V průběhu října z populace mizí samci úplně. Samice jsou aktivní až do pozdního podzimu.

Skladování:

Typhlodromus pyri skladujte v původních obalech v suchých chladných místnostech při teplotě 0 °C max 2 týdny. Uchovávejte odděleně od skladovaných potravin, nápojů a krmiv, hnojiv, desinfekčních přípravků a obalů od těchto látek. Chraňte před přímým slunečním svitem. Výrobce nepřebírá odpovědnost za škody vzniklé nesprávným skladováním produktu.

Aplikace:

Aplikace se provádí ručně, připevněním plstěného pásu na větev či kmínek stromu nebo keře. 1 plstěný pás na každý 3. keř/strom. Po introdukci dravého roztoče neaplikujte insekticidy a fungicidy toxické vůči T. pyri – viz přehled toxicity. T. pyri se aplikuje 1x za existenci vinice či sadu.

 APLIKACE SE PROVÁDÍ V ZIMĚ TJ. OD PROSINCE DO BŘEZNA (dle počasí).

Doplňkové parametry

Kategorie: Škůdci
Oblast použití: Vinice, sady, zahrada
Položka byla vyprodána…

Typhlodromus pyri

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.