Phytoseiulus persimilis plus

Kód: ART00575
191 Kč 1,91 Kč / 1 ks
Objednáno

Dravý roztoč proti sviluškám do skleníků, fóliovníků, zimních zahrad a interiérů. Při vyšších teplotách a nižší vlhkosti doporučujeme použít Spical plus. Balení vystačí na plochu cca 10m2.

Objednávky uzavíráme každý pátek v 10 hodin a následující středu expedujeme.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Způsob působení:

Dravý roztoč vyhledává a vysává dospělce, nymfy, larvy i vajíčka svilušek. Dospělý roztoč denně vysaje až pět dospělých svilušek nebo dvacet larev a vajíček. V příznivých podmínkách vyklade jedna samička za svůj život až v 60 vajíček, z nichž jsou již po 4 dnech vyvinuty nymfy, které jsou rovněž dravé. Celý vývoj jedné generace trvá pouze 9 dnů. 

Dospělci jsou červenooranžoví, dlouzí asi 0,6 mm. Tělo má hruškovitý tvar a dlouhé končetiny. Juvenilní stadia mají bledě lososové zbarvení. V zimě může být zaměněn za svilušku chmelovou, která se v tomto období vybarvuje podobně. Dobrým rozlišovacím znakem jsou dvě tmavé skvrny na hrudi svilušky. Vajíčka jsou rovněž načervenalá, kulatého tvaru a ve srovnání s vajíčky svilušek až dvakrát větší. Od své kořisti – svilušky je dospělec Phytoseiulus rozpoznatelný svým rychlým pohybem a tvarem těla.

Životní cyklus:

Dospělé samičky kladou v blízkosti kořisti až 5 vajíček za den. Líhnutí probíhá po 2 – 3 dnech. Larva má po vylíhnutí 6 končetin a příliš se nepohybuje a nepřijímá potravu. Brzy se ale vyvine do stadia protonymfy, kdy se již začíná živit. Přes další vývojovou fázi – deuteronymfu přechází roztoč do stadia dospělce a velmi brzy poté se začíná pářit. Na rozdíl od svilušek neprocházejí nymfy roztoče P. persimilis obdobím klidu.

Jedna samička za optimálních podmínek klade 5 vajíček za den, celkem za život až 60. Při 15 °C trvá vývoj od vajíčka k vajíčku asi 25 dnů, při 30°C pak jenom 5 dnů. Dospělá samice zkonzumuje za den 5 dospělců nebo 20 larev svilušky. Phytoseiulus je schopen relativně rychle vyhledávat ohniska výskytu svilušek, orientuje se čichem podle pachu svilušek a specifického pachu vydávaného rostlinou. Při nalezení pavučinek produkovaných sviluškami se intenzita vyhledávání kořisti zvyšuje.

Upřesnění použití:

  • Aplikace se provádí ručně, posypem pilinového substrátu na rostliny, do míst výskytu škůdce, co nejdříve po obdržení zásilky.
  • Přípravek se používá pouze v uzavřených prostorách - skleníky, interiéry, zimní zahrady, fóliovníky.
  • Optimální podmínky: teploty 15°C-25°C, vzdušná vlhkost 70-90%.
  • Při teplotách pod 18°C a nad 30°C a vzdušné vlhkosti pod 70% je účinnost tohoto druhu dravého roztoče problematická
  • Po dobu působení neaplikujte jiné přípravky na ochranu rostlin toxické vůči P.persimilis.

Skladování:

Aplikujte co nejdříve po obdržení zásilky. Krátkodobé uskladnění je možné maximálně 2 dny od dodání při teplotě 8 – 10 °C v původních neporušených obalech. Nedoporučuje se skladovat společně s chemickými přípravky na ochranu rostlin a těkavými látkami. Skladujte mimo dosah dětí a odděleně od potravin, nápojů a krmiv. Bioagens musí být použito před datem expirace.

Doplňkové parametry

Kategorie: Svilušky
Oblast použití: Skleník, Okrasné rostliny
Dostupnost: Objednávky uzavíráme každý pátek v 10 hodin a následující středu expedujeme.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.