THRIPOR-L 500

Kód: ART00280
1 721 Kč
Na objednávku

Živý makroorganismus Orius laevigatus ve směsi s plevami nebo vermikulitem k redukci výskytu třásněnek (při hladovění se dokáže živit i mšicí, sviluškami, molicemi) Určeno pro skleníky, fóliovníky, zimní zahrady a interiéry.

DOBA DODÁNÍ 7-14 DNŮ.

Objednávky uzavíráme každý pátek v 10 hodin a následující středu expedujeme. 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Způsob působení:

Hladěnka Orius laevigatus je nenasytná dravá ploštice. Dospělci i larvy ploštice si přidrží svou kořist (larvy i dospělce) předními končetinami a vpíchnou do ní své sací ústrojí. Vysají celý obsah těla. Hladěnka zabíjí více třásněnek, než stačí sama zkonzumovat. Orius je polyfágní predátor, lze introdukovat již před výskytem škůdce, protože se živí i pylem. Dospělci žijí 3 až 4 týdny při 25°C. Samice za tu dobu nakladou více jak 160 vajíček. K páření dochází obvykle brzy po vylíhnutí dospělců. Kladení vajec začíná 3-4 dny po vylíhnutí dospělce. Vrcholí po týdnu s přibližně šesti vajíčky denně. Poměr pohlaví je 50-60% samic. Dospělý jedinec měří 1,4 - 2,4mm. Orius reaguje na jakýkoli pohyb své kořisti velmi rychle. Jsou poměrně dobrými letci.

 Upřesnění použití:

  • Aplikace se provádí ručně, rozsypáním materiálu na čedičovou vatu nebo do aplikačních krabiček. Ponechejte ve skleníku po dobu minimálně jednoho týdne.
  • Aplikujte ve skupinách nejméně 50 kusů, abyste založili populaci a podpořili páření
  • Optimální podmínky pro líhnutí je 20 – 30 °C, vzdušná vlhkost min. 50 %. Při teplotě pod 10 °C se zastavuje vývoj predátora či jakákoliv jeho aktivita.
  • Po dobu působení neaplikujte jiné přípravky na ochranu rostlin toxické vůči Orius laevigatus, viz přehled toxicity koppert.com
  • THRIPOR L se aplikuje co nejdříve na počátku výskytu škůdce. Při přemnožení škůdce se ochranný efekt zpomalí.
  • Výrobek se používá pouze v uzavřených prostorách – skleníky, fóliovníky, zimní zahrady, interiéry.
  • https://www.biocont.cz/blog/rady-a-tipy--jak-pracovat-s--bioagens/

Skladování:

Aplikujte co nejdříve po obdržení zásilky. Krátkodobé uskladnění je možné maximálně do dvou dnů od dodání při teplotě 8 – 10 °C v původních neporušených obalech. Nedoporučuje se skladovat společně s chemickými přípravky na ochranu rostlin a těkavými látkami. Skladujte mimo dosah dětí a odděleně od potravin, nápojů a krmiv. Bioagens musí být použito před datem expirace.

Likvidace obalů a zbytků: Použité obaly lze likvidovat jako domovní odpad.

Doplňkové parametry

Kategorie: Bioagens - parazitické vosičky a roztoči
Oblast použití: Skleník
Dostupnost: Objednávky uzavíráme každý pátek v 10 hodin a následující středu expedujeme.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.