Aphidius colemani 100ks

Kód: ART00589
217 Kč 2,17 Kč / 1 ks
Skladem u dodavatele

Parazitická vosička k ochraně před napadením mšicemi ve sklenících, foliovnících, zimních zahradách a interiérech. https://www.biocont.cz/aktuality/kalamita-msic/ Aphidius collemani parazituje zejména mšici bavlníkovou (Aphis gossypii); mšici broskvoňovou, var. tabáková (Myzus persicae var. nicotianae); mšici broskvoňovou (Myzus persicae var. persicae). Neparazituje kyjatku!

 

Objednávky uzavíráme každý pátek v 10 hodin a následující středu expedujeme.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Balení vystačí na plochu cca 20m2.

K vývoji populace (páření) dochází následující den po vylíhnutí. Samice se páří pouze jednou, zatímco samci jsou schopni vícenásobného páření. Jedna samice může naklást až 300 vajíček. Většina vajíček je snesena během prvních třech dnů po vylíhnutí. Aphidius žije asi deset dní při teplotě  18-22°C. Při teplotách nad 30°C je parazitická vosa méně účinná. Potravu si dokáže dohledat až na 200m.

Způsob působení:

Samice parazitické vosičky Aphidius colemani kladou svá vajíčka do mšic. Uvnitř mšice, která je v důsledku parazitace znehybněna a později zahubena, proběhne celý vývoj larvy a kukly parazita. Parazitované mšice jsou typicky „ mumifikované“, tj. ztmavlé, žlutohnědé a jakoby nafouklé. O čtyři až šest dní se objeví nové vosičky. Tak dochází k redukci množství mšic a omezení napadení plodiny. Aphidius se v porostu dále množí a jeho působení trvá po celou dobu výskytu mšic. Jedna samice Aphidia je schopna parazitovat až 300 mšic.

Upřesnění použití:

  • Aphidius se aplikuje co nejdříve na počátku výskytu mšic. Při přemnožení mšic se ochranný efekt zpomalí. Při vyšším napadení zvolte Aphidoletes aphidimyza.
  • Aplikace se provádí ručně, otevřením přepravní misky na zastíněném místě při teplotě nejméně 15 °C. Ponechejte na místě po dobu jednoho týdne.
  • Výrobek se používá pouze v uzavřených prostorách – skleníky, fóliovníky, zimní zahrady, interiéry.
  • Optimální podmínky působení: 20°C – 25 °C, při teplotě nad 30°C se účinnost snižuje.
  • Po dobu působení neaplikujte jiné pesticidy toxické vůči Aphidius colemani.
  • https://www.biocont.cz/blog/rady-a-tipy--jak-pracovat-s--bioagens/

Skladování:

Aplikujte co nejdříve po obdržení zásilky. Krátkodobé uskladnění je možné maximálně do pěti dnů od dodání při teplotě 8 – 10 °C v původních neporušených obalech. Nedoporučuje se skladovat společně s chemickými přípravky na ochranu rostlin a těkavými látkami. Skladujte mimo dosah dětí a odděleně od potravin, nápojů a krmiv. Bioagens musí být použito před datem expirace.

 

 

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Mšice
Oblast použití: Skleník
Dostupnost: Objednávky uzavíráme každý pátek v 10 hodin a následující středu expedujeme.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.