Přírodní ochrana pro zahrádky bez chemie

Nemaplus 50mil

Kód: ART00173
993 Kč
Skladem

Parazitické hlístice Steinernema feltiae k ochraně rostlin před larvami smutnic.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

 

Způsob působení:

Nematoda rodu Steinernema feltiae  je parazitoid, který parazituje v larvách hostitelských druhů smutnic. Infikované larvy smutnic se zbarví do žluto-hněda a do 2-3 dnů po parazitaci hynou a v jejich karkasech probíhá vývoj další generace nematod. Tak dochází k redukci napadení rostlin smutnicemi.

 

Upřesnění použití:

Postřik

Odstraňte všechny filtry v aplikačním zařízení (v trubicích i v trysce). Použijte postřikovač s  min. otvorem trysky 0,5 - 1mm. Nepřekročte tlak čerpadla 5 barů. Do vody v postřikovači při průběžném míchání přidejte požadované množství bioagens. Postřikovou kapalinu důkladně promíchejte, tj. po dobu min. 3 minut, a ihned začněte s aplikací. Postřik provádějte za stálého míchání, aby se zabránilo usazování nematod, dokud veškerá aplikační kapalina není spotřebována.

Zálivka

Obsah balení rozpusťte v menším množství vody (dle velikosti balení) a poté smíchejte s požadovaným množstvím vody v konvi, v poměru viz indikační tabulka výše. Viz grafické vyobrazení

Do hrnků (květináčů a jiných pěstitelských nádob)

Obsah balení rozpusťte v menším množství vody (dle velikosti balení) a poté smíchejte s požadovaným množstvím vody v konvi, v poměru viz indikační tabulka výše. Množství aplikované kapaliny upravte dle velikosti pěstební nádoby – viz tabulka níže.

 

Skladování:

Je možné krátkodobé přeskladnění v uzavřených originálních obalech na suchém, chladném místě při teplotě cca 4 - 12 °C. Bioagens nesmí být nikdy vystaven teplotám pod bodem mrazu či nad 30°C. Skladování je možné po dobu nejvýše 6 týdnů od data výroby. Nedoporučuje se skladovat společně s chemickými přípravky ochrany rostlin a těkavými látkami. Skladujte mimo dosah dětí a odděleně od potravin, nápojů a krmiv. Přípravek musí být použit před datem exspirace.

 

Likvidace obalů a zbytků:

Použité obaly lze likvidovat jako domovní odpad.

 

Další údaje a upřesnění:

Aplikaci proveďte co nejdříve po setbě či sadbě.

Teplota půdy při aplikaci min 10 °C (ideální teplota 10 až 25 °C) alespoň po několik hodin denně. Při vyšších teplotách klesá účinnost nematod.

Aplikujte brzo ráno nebo pozdě večer, aby se omezil účinek tepla a přímého slunečního světla.

Půda musí být při aplikaci vlhká, avšak nikoli mokrá – nematody nemohou plavat, a tudíž se nemohou pohybovat ve vodou nasáklé půdě.

Jedno ošetření výrobkem Nemaplus chrání ošetřovanou plochu zhruba 6 týdnů. V případě silného napadení smutnicemi opakujte ošetření po 2 týdnech. Úhyn prvních larev je viditelný do 3 dní po aplikaci.

Bioagens aplikujte v co nejkratší době po doručení a použijte celý obsah balení najednou.

Nemaplus aplikujte v době výskytu škůdce/bezprostředně po objevení prvních larev smutnic, tj. v bytech a uzavřených kulturách po celý rok, ve venkovním prostředí v době výskytu larev (buď na jaře cca od konce dubna do začátku června nebo na podzim v závislosti na teplotě).

Před aplikací důkladně propláchněte aplikační zařízení vodou, obzvláště pokud před tím bylo použito na postřik insekticidem či nematocidem.

 

Balení aplikujte na plochu cca 100m2.

Doplňkové parametry

Kategorie: Škůdci
Oblast použití: Skleník, Domácnost, Okrasné rostliny

Nemaplus

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.