Přírodní ochrana pro zahrádky bez chemie

nema-care 50.mil na 100m2

Kód: ART00928
993 Kč
Zahájení prodeje v půlce dubna
Položka byla vyprodána…

Biologický prostředek obsahující parazitické hlístice proti larvám květilek, dřepčíků, pochmurnatky morkvové, osenicím, molíku česnekovému, chřestovníčku obecnému a vrtuli třešňové.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Nematody rodu Steinernema carpocapsae a feltiae jsou parazitoidi, kteří parazitují v larvách hostitelských druhů. Parazitické hlístice aktivně vyhledávají živé larvy škůdců, napadají je a uvnitř larvy vylučují symbiotickou bakterii. Infikované larvy škůdců do 4 dnů po parazitaci hynou a v mrtvé larvě probíhá vývoj další generace hlístic. Přibližně po dvou týdnech si namnožené hlístice hledají nového hostitele. Tak dochází k redukci napadení škůdci.

Nema-care je nejúčinnější při teplotách půdy od 15-25°C. Povrch půdy musí být v době aplikace vlhký. Po aplikaci opět půdu provlhčete, aby byly hlístice smyty z listů a spláchly se do půdy. Nadále udržujte půdu vlhkou po dobu 3-4 týdnů.

Nema-care aplikujte v době výskytu škůdce/bezprostředně po objevení prvních larev škůdce (cca od konce dubna do začátku října v závislosti na teplotě a druhu škůdce). 

Aplikace na vrtuli třešňovou se provádí v období opadu shnilých třešní, cca 3-4 týdny po zežloutnutí třešní v závislosti na odrůdě.

Skladujte při teplotě 4-12°C. Skladování je možné po dobu nejvýše 6 týdnů od data výroby (postupně se snižuje účinnost nematod, proto je dobré hlístice ihned po obdržení aplikovat!).

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.