Nematop 50.mil - na larvy 100m²

Kód: ART00230
993 Kč
Skladem

Parazitické hlístice proti larvám lalokonosců.

Teplota půdy při aplikaci min 12 °C (ideální teplota 12 až 25 °C) alespoň po několik hodin denně.   

Nematop aplikujte v době výskytu škůdce/bezprostředně po objevení prvních larev lalokonosců, tj. zejména od konce března do konce května pro účinek na larvy, které přezimovaly, a od srpna do poloviny října pro účinek na larvy, které se vylíhly z vajíček kladených na konci jara.  

Detailní informace

Detailní popis produktu

Způsob působení:

Hlístice rodu Heterorhabditis bacteriophora je parazitoid, který parazituje v larvách a kuklách hostitelských druhů lalokonosců, které do 24-48 hod po parazitaci hynou a v jejich karkasech probíhá vývoj další generace nematod. Tak dochází k redukci napadení rostlin lalokonosci.

Upřesnění použití:

Zálivka:

Před aplikací důkladně propláchněte aplikační zařízení vodou, obzvláště pokud před tím bylo použito na postřik insekticidem či nematocidem. Nematop lze aplikovat pomocí mikrozávlahy, kapkové závlahy nebo pomocí ručního či motorového kalibrovaného závlahového zařízení. Půdu před aplikací řádně provlhčete. Rozpusťte Nematop ve vodě a suspenzi přidejte do čistého tanku. Suspenzi soustavně míchejte během aplikace, aby se zabránilo usazování nematod. Aplikujte na postižená místa v blízkosti kořenového balu rostlin. Po aplikaci řádně propláchněte závlahové zařízení čistou vodou

Postřik:

Odstraňte všechny jemné filtry v aplikačním zařízení. Použijte postřikovač s min. otvorem trysky 0,8 mm. Nepřekročte tlak čerpadla 5 barů. Použijte postřikovač s min. otvorem trysky 0,8 mm. Nepřekročte tlak čerpadla 5 barů.

Skladování:

Je možné krátkodobé přeskladnění v uzavřených originálních obalech na suchém, chladném místě při teplotě cca 4 - 12 °C. Bioagens nesmí být nikdy vystaven teplotám pod bodem mrazu či nad 30°C. Skladování je možné po dobu nejvýše 6 týdnů od data výroby. Nedoporučuje se skladovat společně s chemickými přípravky ochrany rostlin a těkavými látkami. Skladujte mimo dosah dětí a odděleně od potravin, nápojů a krmiv. Přípravek musí být použit před datem exspirace.

Další údaje a upřesnění:

  • Nematop aplikujte v době výskytu škůdce/bezprostředně po objevení prvních larev lalokonosců, tj. zejména od konce března do konce května pro účinek na larvy, které přezimovaly, a od srpna do poloviny října pro účinek na larvy, které se vylíhly z vajíček kladených na konci jara.  
  • Teplota půdy při aplikaci min 12 °C (ideální teplota 12 až 25 °C) alespoň po několik hodin denně.  
  • Aplikujte brzo ráno nebo pozdě večer, aby se omezil účinek tepla a přímého slunečního světla.
  • Půda musí být před aplikací řádně provlhčena.
  • Do 30 min po aplikaci bioagens proveďte závlahu vodou v dávce alespoň 1 l/ m2, aby bylo zajištěno smytí bioagens z listů a zajištěno jeho proniknutí pod povrch půdy.
  • Pro zajištění optimálních výsledků je vhodné udržovat vlhkou půdu další 3-4 týdny po aplikaci.
  • S aplikací začněte ihned po přípravě postřikové kapaliny a pokračujte za stálého míchání, aby se zabránilo usazování nematod, dokud veškerá aplikační kapalina není spotřebována.
  • Bioagens aplikujte v co nejkratší době po doručení a použijte celý obsah balení najednou. Postřiková kapalina musí být použita do 4 hod od její přípravy.

Balení aplikujte na plochu cca 100m2.

Na dospělce použijte Broukfree.

Likvidace obalů a zbytků:

Použité obaly lze likvidovat jako domovní odpad.

Doplňkové parametry

Kategorie: Lalokonosci
Oblast použití: Skleník, Okrasné rostliny, Zahrada

Nematop

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.