Nemamax 50mil - účinný od 8°C - na 100m²

Kód: ART00871
993 Kč
Prodej bude spuštěn v září
Položka byla vyprodána…

Biologický prostředek s živými juvenilními stádiem nematod Heterorhabditis downesi k ochraně pastvin a trávníků, ovocých, okrasných a lesních školek, ovocných dřevin, jahod a brambor před chrousty, lalokonosci, listokazi a klikorohem.

Aplikace: únor až duben a září až listopad (teplota půdy: min. 8 °C) 

 

Pouze na larvy.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Larva chrousta, zlatohlávka a lalokonosce

Způsob působení:

Nematoda rodu Heterorhabditis downesi je parazitoid, který parazituje v larvách hostitelských druhů jako jsou chrousti nebo lalokonosci. Infikované larvy škůdců do 1-2 týdnů po parazitaci se zbarví do hnědočervena a hynou. V jejich karkasech probíhá vývoj další generace nematod. Díky množení nematod v larvách škůdců působí bioagens dlouhodobě, a tak dochází k redukci napadení škůdci. Nemamax je efektivnější vůči larvám a kuklám, nepůsobí na dospělce.

Upřesnění použití:

Postřik / Zálivka

Před aplikací důkladně propláchněte aplikační zařízení vodou, obzvláště pokud před tím bylo použito na postřik insekticidem či nematocidem. Obsah balení rozpusťte v menším množství vody (dle velikosti balení) a poté smíchejte s požadovaným množstvím vody v konvi, nebo postřikovači. Použijte trysky postřikovače s otvory min 0,8 mm, tlak nesmí přesáhnout 5 bar. Po aplikaci nematod pokropte ošetřenou plochu vodou (1–2 l/m2 ), aby se smyly nematody z listů a spláchly do půdy. Nadále udržuje půdu vlhkou po dobu 3–4 týdnů.

Skladování:

Je možné krátkodobé přeskladnění v uzavřených originálních obalech na suchém, chladném místě při teplotě cca 4 - 8 °C. Bioagens nesmí být nikdy vystaven teplotám pod bodem mrazu či nad 35°C. Skladování je možné po dobu nejvýše 6 týdnů od data výroby. Nedoporučuje se skladovat společně s chemickými přípravky ochrany rostlin a těkavými látkami. Skladujte mimo dosah dětí a odděleně od potravin, nápojů a krmiv. Přípravek musí být použit před datem exspirace.

Další údaje a upřesnění:

Teplota půdy při aplikaci min 8 °C (ideální teplota 12 až 25 °C) alespoň po několik hodin denně. Při vyšších teplotách klesá účinnost nematod. Aplikujte brzy ráno nebo navečer, aby se omezil účinek tepla a přímého slunečního světla.  Půda musí být při aplikaci vlhká, avšak nikoli mokrá – nematody nemohou plavat, a tudíž se nemohou pohybovat ve vodou nasáklé půdě. Bioagens aplikujte v co nejkratší době po doručení a použijte celý obsah balení najednou. Nemamax aplikujte v době výskytu škůdce/bezprostředně po objevení prvních larev škůdce:

- Lalokonosci – aplikace únor až květen na hibernující larvy a kukly; srpen až říjen na mladé larvy.

- Listokazi – aplikace únor až duben na mladé larvy.

- Chrousti – aplikace červen až září na mladé larvy.

- Klikoroh – aplikace únor až duben na hibernující larvy a kukly; červen až září na mladé larvy.

Balení aplikujte na plochu cca 100m²

Likvidace obalů a zbytků:

Použité obaly lze likvidovat jako domovní odpad.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.