Přírodní ochrana pro zahrádky bez chemie

Nemagreen 50 mil

Kód: ART00848
993 Kč
Skladem

Biologický prostředek k ochraně pastvin a trávníků před chrousty.

Poslední možnost nákupu. Blíží se konec prodeje. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Způsob působení:

Nematoda rodu Heterorhabditis bacteriophora je parazitoid, který parazituje v larvách hostitelských druhů jako jsou chrousti. Infikované larvy škůdců do 2 týdnů po parazitaci se zbarví do hědočervena a hynou. V jejich karkasech probíhá vývoj další generace nematod. Tak dochází k redukci napadení trávníku škůdci, kteří jej znehodnocují.  

 

Upřesnění použití

Nema-green je nejúčinnější při teplotách půdy od 12 do 25 °C. Produkt je velmi citlivý na UV záření a na vysušení, a proto by měl být aplikovat navečer nebo za oblačného počasí. Povrch půdy by měl v době aplikace být vlhký.

Obsah balení rozpusťte v menším množství vody (dle velikosti balení) a poté smíchejte s požadovaným množstvím vody v konvi, nebo postřikovači. Použijte trysky postřikovače s otvory min 0,8 mm, tlak nesmí přesáhnout 5 bar.

Po aplikaci nematod pokropte ošetřenou plochu vodou (1-2 l/m2 ), aby se smyly nematody z listů a spláchly do půdy. Nadále udržuje půdu vlhkou po dobu 3 – 4 týdnů.

 

Skladování:

Je možné krátkodobé přeskladnění v uzavřených originálních obalech na suchém, chladném místě při teplotě cca 4 - 12 °C. Bioagens nesmí být nikdy vystaven teplotám pod bodem mrazu či nad 35°C. Skladování je možné po dobu nejvýše 6 týdnů od data výroby. Nedoporučuje se skladovat společně s chemickými přípravky ochrany rostlin a těkavými látkami. Skladujte mimo dosah dětí a odděleně od potravin, nápojů a krmiv. Přípravek musí být použit před datem exspirace.

 

Likvidace obalů a zbytků: Použité obaly lze likvidovat jako domovní odpad.

 

Další údaje a upřesnění: 

Teplota půdy při aplikaci min 12 °C (ideální teplota 12 až 25 °C) alespoň po několik hodin denně. Při vyšších teplotách klesá účinnost nematod.

Aplikujte brzo ráno nebo navečer, aby se omezil účinek tepla a přímého slunečního světla.

Půda musí být při aplikaci vlhká, avšak nikoli mokrá – nematody nemohou plavat, a tudíž se nemohou pohybovat ve vodou nasáklé půdě.

Bioagens aplikujte v co nejkratší době po doručení a použijte celý obsah balení najednou.

Nema-green aplikujte v době výskytu škůdce/bezprostředně po objevení prvních larev škůdce (cca od července do začátku září v závislosti na teplotě a druhu škůdce).

Před aplikací důkladně propláchněte aplikační zařízení vodou, obzvláště pokud před tím bylo použito na postřik insekticidem či nematocidem.

 

Příprava aplikační kapaliny: 

 

Postřik

Odstraňte všechny filtry v aplikačním zařízení (v trubicích i v trysce). Použijte postřikovač s min. otvorem trysky 0,8 mm. Nepřekročte tlak čerpadla 5 barů. Do vody v postřikovači při průběžném míchání přidejte požadované množství bioagens. Postřikovou kapalinu důkladně promíchejte, tj. po dobu min. 3 minut, a ihned začněte s aplikací. Postřik provádějte za stálého míchání, aby se zabránilo usazování nematod, dokud veškerá aplikační kapalina není spotřebována.

 Zálivka

Obsah balení rozpusťte v menším množství vody (dle velikosti balení) a poté smíchejte s požadovaným množstvím vody v konvi, v poměru viz indikační tabulka výše. Viz grafické vyobrazení

 

Balení aplikujte na plochu cca 100m2.

 

Youtube

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.