Nema-green 50 mil - na 100m²

Kód: ART00848
993 Kč
Skladem

Biologický prostředek k ochraně pastvin a trávníků před chrousty.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Způsob působení:

Nematoda rodu Heterorhabditis bacteriophora je parazitoid, který parazituje v larvách hostitelských druhů jako jsou chrousti. Infikované larvy škůdců do 2 týdnů po parazitaci se zbarví do hnědočervena a hynou. V jejich karkasech probíhá vývoj další generace nematod. Tak dochází k redukci napadení trávníku škůdci, kteří jej znehodnocují.   

Zálivka / Postřik:

Před aplikací důkladně propláchněte aplikační zařízení vodou, obzvláště pokud před tím bylo použito na postřik insekticidem či nematocidem.      Obsah balení rozpusťte v menším množství vody (dle velikosti balení) a poté smíchejte s požadovaným množstvím vody v konvi, nebo postřikovači. Použijte trysky postřikovače s otvory min 0,8 mm, tlak nesmí přesáhnout 5 bar. Po aplikaci nematod pokropte ošetřenou plochu vodou (1-2 l/m), aby se smyly nematody z listů a spláchly do půdy. Nadále udržuje půdu vlhkou po dobu 3 – 4 týdnů.

Skladování:

Je možné krátkodobé přeskladnění v uzavřených originálních obalech na suchém, chladném místě při teplotě cca 4 - 12 °C. Bioagens nesmí být nikdy vystaven teplotám pod bodem mrazu či nad 35°C. Skladování je možné po dobu nejvýše 6 týdnů od data výroby. Nedoporučuje se skladovat společně s chemickými přípravky ochrany rostlin a těkavými látkami. Skladujte mimo dosah dětí a odděleně od potravin, nápojů a krmiv. Přípravek musí být použit před datem exspirace.

Další údaje a upřesnění: 

Teplota půdy při aplikaci min 12 °C (ideální teplota 12 až 25 °C) alespoň po několik hodin denně. Při vyšších teplotách klesá účinnost nematod. Aplikujte brzo ráno nebo navečer, aby se omezil účinek tepla a přímého slunečního světla. Půda musí být při aplikaci vlhká, avšak nikoli mokrá – nematody nemohou plavat, a tudíž se nemohou pohybovat ve vodou nasáklé půdě. Bioagens aplikujte v co nejkratší době po doručení a použijte celý obsah balení najednou. Nema-green aplikujte v době výskytu škůdce/bezprostředně po objevení prvních larev škůdce (cca od července do začátku září v závislosti na teplotě a druhu škůdce).

Balení aplikujte na plochu cca 100m²

Likvidace obalů a zbytků:

Použité obaly lze likvidovat jako domovní odpad.

Youtube

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.