Nemastar 50mil - na 100m²

Kód: ART00851
993 Kč
Prodej pro tuto sezónu ukončen
Položka byla vyprodána…

Biologický prostředek k ochraně zeleniny, polních plodin, pastvin a trávníku před krtonožkami, osenicemi, tiplicemi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Způsob působení:

Nematoda rodu Steinernema carpocapsae je parazitoid, který parazituje v larvách hostitelských druhů jako jsou tiplice, krtonožky, osenice. Infikované larvy škůdců do 4 dnů po parazitaci hynou a v jejich karkasech probíhá vývoj další generace nematod. Tak dochází k redukci napadení škůdci.

Upřesnění použití:

Postřik / Zálivka:

Před aplikací důkladně propláchněte aplikační zařízení vodou, obzvláště pokud před tím bylo použito na postřik insekticidem či nematocidem. Obsah balení rozpusťte v menším množství vody a poté smíchejte s požadovaným množstvím vody v konvi, nebo postřikovači. Použijte trysky postřikovače s otvory min 0,5 mm, tlak nesmí přesáhnout 5 bar. Po aplikaci nematod pokropte ošetřenou plochu vodou (1-2 l/m2 ), aby se smyly nematody z listů a spláchly do půdy. Nadále udržuje půdu vlhkou po dobu 3 – 4 týdnů.

Skladování:

Je možné krátkodobé přeskladnění v uzavřených originálních obalech na suchém, chladném místě při teplotě cca 4–12 °C. Bioagens nesmí být nikdy vystaven teplotám pod bodem mrazu či nad 30°C. Skladování je možné po dobu nejvýše 6 týdnů od data výroby. Nedoporučuje se skladovat společně s chemickými přípravky ochrany rostlin a těkavými látkami. Skladujte mimo dosah dětí a odděleně od potravin, nápojů a krmiv. Přípravek musí být použit před datem exspirace.

Další údaje a upřesnění:

Teplota půdy při aplikaci min 12 °C (ideální teplota 15 až 25 °C) alespoň po několik hodin denně. Při vyšších teplotách klesá účinnost nematod. Aplikujte brzo ráno nebo navečer, aby se omezil účinek tepla a přímého slunečního světla. Půda musí být při aplikaci vlhká, avšak nikoli mokrá – nematody nemohou plavat, a tudíž se nemohou pohybovat ve vodou nasáklé půdě. Bioagens aplikujte v co nejkratší době po doručení a použijte celý obsah balení najednou. Nemastar aplikujte v době výskytu škůdce/bezprostředně po objevení prvních larev škůdce (cca od konce dubna do začátku října v závislosti na teplotě a druhu škůdce)

Ošetření proti krtonožkám - nemastar aplikujte od dubna do srpna, jakmile teploty půdy překročí 12°C. Nemastar je velmi účinný proti dospělým krtonožkám, ale méně účinný proti mladým larvám. Ošetření je proto nutné v následujícím roce opakovat.

Ošetření proti tiplicím - nemastar se aplikuje od září do října, kdy jsou larvy tiplic pro hlístice dostupné. Larvy se udržují ve vyšších vrstvách půdy a ožírají kořínky trávníků aj rostlin. Teplota půdy musí být alespon 12°C.

Jedním ze způsobů, jak se vyhnout problémům s larvami tiplice, je udržovat trávník dostatečně zavlažovaný. Tiplice sice upřednostňují kladení vajíček do vlhké půdy, ale larvy naopak mají v oblibě suché a málo zavlažované prostředí. Pokud zlepšíte odvodnění vašeho trávníku, můžete odstrašit dospělé samičky od pokládky. Pravidelné a důsledné zavlažování zase může snížit populaci larev tím, že vytvoří nepříjemné prostředí pro jejich růst. Je proto důležité najít si ten správný systém a přizpůsobit jej fázím vývoje tiplice.

Provzdušňování trávníku

Dobrým opatřením je také provzdušnění trávníku. Tímto způsobem odstraníte vrstvu trávníku, kde se larvy obvykle nacházejí. Po odstranění této vrstvy můžete aplikovat preventivní prostředky, které znemožní další vývoj larev.

Ošetření proti osenicím - Aplikace nemastaru se provádí od května do srpna při výskytu prvních housenek. Housenky hynou do 4 dnů.

Osenice vytváří do roka 2 generace a často se na našem území umí přemnožit. Je významným škůdcem v zelenině ale i na polních plodinách. Housenky si pochutnají na mrkvi, okurkách, bramborách a dalších plodinách. Jejich žír umí spustošit řadu rostlin. Přezimuje jako dorostlá housenka. Kuklí se v půdě v zemní komůrce. V květnu se líhnou motýli. Samice kladou vajíčka ve skupinách po 3–40 kusech na rostliny. Housenky této generace škodí od května do července. Larvy 1. až 3. instaru žijí na rostlinách a živí se listy. Starší housenky jsou světloplaché, žijí v půdě a na povrchu se zdržují pouze v noci. Většina housenek první generace se v průběhu července kuklí. V srpnu se líhnou motýli druhé generace. Samice kladou vajíčka, housenky z nich vylíhlé škodí na plodinách v podzimních měsících, přezimují v hloubce 15–25 cm.

Balení aplikujte na plochu cca 100m2.

Likvidace obalů a zbytků:

Použité obaly lze likvidovat jako domovní odpad.

Doplňkové parametry

Kategorie: Škůdci
Oblast použití: Zelenina
Položka byla vyprodána…

Jak na hezký trávník?

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.