Nemastar 5mil - na 10m²

Kód: ART00852
Tip
163 Kč
Skladem

Biologický prostředek k ochraně zeleniny, polních plodin, pastvin a trávníku před krtonožkami, osenicemi, tiplicemi.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Způsob působení:

Nematoda rodu Steinernema carpocapsae je parazitoid, který parazituje v larvách hostitelských druhů jako jsou tiplice, krtonožky, osenice. Infikované larvy škůdců do 4 dnů po parazitaci hynou a v jejich karkasech probíhá vývoj další generace nematod. Tak dochází k redukci napadení škůdci.

Upřesnění použití:

Postřik / Zálivka:

Před aplikací důkladně propláchněte aplikační zařízení vodou, obzvláště pokud před tím bylo použito na postřik insekticidem či nematocidem. Obsah balení rozpusťte v menším množství vody a poté smíchejte s požadovaným množstvím vody v konvi, nebo postřikovači. Použijte trysky postřikovače s otvory min 0,5 mm, tlak nesmí přesáhnout 5 bar. Po aplikaci nematod pokropte ošetřenou plochu vodou (1-2 l/m2 ), aby se smyly nematody z listů a spláchly do půdy. Nadále udržuje půdu vlhkou po dobu 3 – 4 týdnů.

Skladování:

Je možné krátkodobé přeskladnění v uzavřených originálních obalech na suchém, chladném místě při teplotě cca 4–12 °C. Bioagens nesmí být nikdy vystaven teplotám pod bodem mrazu či nad 30°C. Skladování je možné po dobu nejvýše 6 týdnů od data výroby. Nedoporučuje se skladovat společně s chemickými přípravky ochrany rostlin a těkavými látkami. Skladujte mimo dosah dětí a odděleně od potravin, nápojů a krmiv. Přípravek musí být použit před datem exspirace.

Další údaje a upřesnění:

Teplota půdy při aplikaci min 12 °C (ideální teplota 15 až 25 °C) alespoň po několik hodin denně. Při vyšších teplotách klesá účinnost nematod. Aplikujte brzo ráno nebo navečer, aby se omezil účinek tepla a přímého slunečního světla.  Půda musí být při aplikaci vlhká, avšak nikoli mokrá – nematody nemohou plavat, a tudíž se nemohou pohybovat ve vodou nasáklé půdě. Bioagens aplikujte v co nejkratší době po doručení a použijte celý obsah balení najednou.  Nemastar aplikujte v době výskytu škůdce/bezprostředně po objevení prvních larev škůdce (cca od konce dubna do začátku října v závislosti na teplotě a druhu škůdce)

Ošetření proti krtonožkám - nemastar aplikujte od dubna do srpna, jakmile teploty půdy překročí 12°C. nemastar je velmi účinný proti dospělým krtonožkám, ale méně účinný proti mladým larvám. Ošetření je proto nutné v následujícím roce opakovat.

Ošetření proti tiplicím - nemastar se aplikuje od září do října, kdy jsou larvy tiplic pro hlístice dostupné. Larvy se udržují ve vyšších vrstvách půdy a ožírají kořínky trávníků aj. rostlin. Teplota půdy musí být alespon 12°C.

Ošetření proti osenicím - Aplikace nemastaru se provádí od května do srpna při výskytu prvních housenek. Housenky hynou do 4 dnů.

Osenice vytváří do roka 2 generace a často se na našem území umí přemnožit. Je významným škůdcem v zelenině ale i na polních plodinách. Housenky si pochutnají na mrkvi, okurkách, bramborách a dalších plodinách. Jejich žír umí spustošit řadu rostlin. Přezimuje jako dorostlá housenka. Kuklí se v půdě v zemní komůrce. V květnu se líhnou motýli. Samice kladou vajíčka ve skupinách po 3–40 kusech na rostliny. Housenky této generace škodí od května do července. Larvy 1. až 3. instaru žijí na rostlinách a živí se listy. Starší housenky jsou světloplaché, žijí v půdě a na povrchu se zdržují pouze v noci. Většina housenek první generace se v průběhu července kuklí. V srpnu se líhnou motýli druhé generace. Samice kladou vajíčka, housenky z nich vylíhlé škodí na plodinách v podzimních měsících, přezimují v hloubce 15–25 cm.

Balení aplikujte na plochu cca 10m2.

Likvidace obalů a zbytků:

Použité obaly lze likvidovat jako domovní odpad

Doplňkové parametry

Kategorie: Škůdci
Oblast použití: Zahrada

Jak na hezký trávník?

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.