Nemapom 50mil ( na 30-50 stromů)

Kód: ART00756
993 Kč
Zahájení prodeje začátkem března
Položka byla vyprodána…

Biologický prostředek s živými makroorganismy Steinernema feltiae k ochraně před obalečem jablečným.

Detailní informace o produktu v souvisejících souborech - návod na použití a kompatibilita s pesticidy

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Způsob působení:

Nematoda rodu Steinernema feltiae je parazitoid, který aktivně vyhledává a parazituje larvy obalečů. Infikované larvy do 2-3 dnů po parazitaci hynou a v jejich karkasech probíhá vývoj další generace nematod. Tak dochází k redukci přezimujících larev obaleče a snížení zdroje škůdce pro následující jarní období.

Upřesnění použití:

Postřik:

Před aplikací důkladně propláchněte aplikační zařízení vodou, obzvláště pokud před tím bylo použito na postřik insekticidem či nematocidem, odstraňte veškerá síta. Obsah balení rozmíchejte v menším množství vody ( 5 l), dobře promíchejte a vlejte do nádrže postřikovače do poloviny naplněného vodou. Za stálého míchání doplňte vodou na požadovaný objem. Použijte trysky o průměru 0.8 mm, tlak max 5 barů. V průběhu aplikace stále promíchávejte.

Skladování:

Je možné krátkodobé přeskladnění v uzavřených originálních obalech na suchém, chladném místě při teplotě cca 4–10 °C. Bioagens nesmí být nikdy vystaven teplotám pod bodem mrazu či nad 30 °C. Skladování je možné po dobu nejvýše 6 týdnů od data výroby. Nedoporučuje se skladovat společně s chemickými přípravky ochrany rostlin a těkavými látkami. Skladujte mimo dosah dětí a odděleně od potravin, nápojů a krmiv. Bioagens musí být použit před datem exspirace.

Další údaje a upřesnění:

Aplikace se provádí po sklizni na podzim, nebo na jaře. Teplota při a po aplikaci 8–10 °C alespoň po několik hodin. Při vyšších teplotách klesá účinnost nematod. Aplikujte na večer, za vlhkého až deštivého počasí. Bioagens aplikujte v co nejkratší době po doručení a použijte celý obsah balení najednou. Nemapom aplikujte po sklizni, v době výskytu škůdce ve fázi larev v diapauze.  U výsadeb starších 5-ti let aplikujte na kmeny i na větve, kde je kůra porézní a škůdce přezimuje.

Balení aplikujte na cca 30 stromů / starší výsadby – 50 stromů / mladé výsadby.

Likvidace obalů a zbytků:

Použité obaly lze likvidovat jako domovní odpad.

Doplňkové parametry

Kategorie: Obaleč jablečný (Cydia pomonella)
Oblast použití: Jádroviny
Položka byla vyprodána…

Nemapom

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.