Molice
Světlá, postupně tmavnoucí vajíčka mají kuželovitý tvar, voskový obal a obvykle jsou kladena do tvaru kruhu. Vajíčka jsou kladena na spodní straně listů do šterbin nebo průduchů. Po zhruba 7 dnech se líhnou larvy která mají 4 stádia vývoje. Dospělci jsou schopni života 3-6 týdnů. Během nich je samička schopna naklást až několik set vajíček.
V posledních studiích se uvádí, že ve sklenících přezimují všechna vývojová stádia škůdce (na konci i začátku sezóny doporučujeme dezinsekci skleníků). Nejškodlivější je na podzim, neboť právě tehdy dosahuje nejvyšší početnosti.
Příznaky napadení:
Že jsou naše rostliny napadené tímto škůdcem poznáme podle vylétávajících mušek zpod listů či přítomnosti dospělců i larev sajících ve skupinách na spodní straně listů.
Na napadených listech se tvoří žluté skvrny, postupně zežloutnou celé listy, které odumírají.
Vyskytuje-li se škůdce ve vyšší hustotě, může nastat chřadnutí rostlin a vadnutí listů. Není vyjímkou úhyn celých rostlin.
Molice je přenašečem virových chorob rostlin (např. virová mozaika okurky), což je podle některých hlavní důvod škodlivosti těchto živočichů.
Je velmi přizpůsobivá k používaným insekticidům.