CRYPTOBUG-L 1000 larev

Kód: ART00269
3 032 Kč
Na objednávku

Dravé slunéčko (Cryptolaemus montrouzieri) k biologické ochraně před mnoha druhy červců ve všech stádiích určený k ošetřování rostlin ve sklenících, foliovnících, zimních zahradách a interiérech. Na červce citrusového doporučujeme kombinovat s produktem Citripar.

Objednávky uzavíráme každý pátek v 10 hodin a následující středu expedujeme.

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Způsob působení:

Cryptolaemus mountrouzieri jak dospělci, tak larvy aktivně vyhledávají škůdce ve všech vývojových stádiích. Samice dravého slunéčka kladou svá vajíčka přímo do snůšky vajíček červců tak, aby larvy měly potravu v dosahu. Larva slunéčka prochází 3 instary a po tu dobu zkonzumuje více než 250 červců, nepohrdne ani mšicemi. Po té se zakuklí a dospělci se líhnou za 7 – 10 dní, žijí až 2 měsíce.

Upřesnění použití:

  • Aplikace se provádí ručně, otevřením přepravní krabičky/lahvičky v blízkosti rostlin, nebo na infikované listy. Aplikaci provádějte navečer, min. teplota 16 °C. ponechejte ve skleníku po dobu minimálně jednoho týdne.
  • Aplikaci provádějte průběžně po dobu výskytu škůdce, minimálně 2x s intervalem mezi ošetřeními 7 – 14 dní.
  • Optimální podmínky pro líhnutí je 22 – 28 °C, vzdušná vlhkost 70 – 80 %. Při teplotě pod 10°C se zastavuje vývoj slunéčka či jakákoliv jeho aktivita.
  • Po dobu působení neaplikujte jiné pesticidy toxické vůči Cryptolaemus mountrouzieri - viz přehled toxicity koppert.com
  • Výrobek se používá pouze v uzavřených prostorách – skleníky, fóliovníky, zimní zahrady, interiéry.
  • Cryptolaemus mountrouzieri se aplikuje co nejdříve na počátku výskytu červců. Při přemnožení červců se ochranný efekt zpomalí.

Skladování:

Aplikujte co nejdříve po obdržení zásilky. Krátkodobé uskladnění je možné maximálně do dvou dnů od dodání při teplotě 10 - 15 °C v původních neporušených obalech. Nedoporučuje se skladovat společně s chemickými přípravky na ochranu rostlin a těkavými látkami. Skladujte mimo dosah dětí a odděleně od potravin, nápojů a krmiv. Bioagens musí být použito před datem expirace.

Likvidace obalů a zbytků: Použité obaly lze likvidovat jako domovní odpad.

Doplňkové parametry

Kategorie: Červci
Oblast použití: Skleník, Okrasné rostliny
Dostupnost: Objednávky uzavíráme každý pátek v 10 hodin a následující středu expedujeme.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
K Avatar autora Perfektní volba 8.4.2022 12:51
Dravá slunéčka jsem si objednala poprvé vloni. Ne však kvůli červcům, ale kvůli puklicím. Mám několik rostlin citrusů, které jimi byli silně napadeny. Chemické ošetření proti těmto škůdcům má krátkodobý efekt. Proto jsem se rozhodla vyzkoušet biologickou ochranu a byla jsem nadšená. Larvy slunéček dokázaly během krátké doby zlikvidovat populaci puklic a celou vegetaci byly rostliny čisté. Letos v brzkém jaře se štítky zase objevily, ale v daleko menší míře. Určitě si slunéčka opět objednám, i když je pořízení finančně náročnější. Uvítala bych možnost koupit si balení s menším počtem larviček, pro hobby uživatele je toto balení zbytečně velké.
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.