CRYPTOBUG 500 dospělců

Kód: ART00272
7 431 Kč
Na objednávku

Dravé slunéčko (Cryptolaemus montrouzieri) k biologické ochraně před mnoha druhy červců ve všech stádiích určený k ošetřování rostlin ve sklenících, foliovnících, zimních zahradách a interiérech.

Objednávky uzavíráme každý pátek v 10 hodin a následující středu expedujeme.

 

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Způsob působení:

Cryptolaemus mountrouzieri jak dospělci, tak larvy aktivně vyhledávají škůdce ve všech vývojových stádiích. Samice dravého slunéčka kladou svá vajíčka přímo do snůšky vajíček červců tak, aby larvy měly potravu v dosahu. Larva slunéčka prochází 3 instary a po tu dobu zkonzumuje více než 250 červců. Po té se zakuklí a dospělci se líhnou za 7 – 10 dní, žijí až 2 měsíce.

Upřesnění použití:

  • Aplikace se provádí ručně, otevřením přepravní krabičky/lahvičky v blízkosti rostlin, nebo na infikované listy. Aplikaci provádějte navečer, min. teplota 16 °C. ponechejte ve skleníku po dobu minimálně jednoho týdne.
  • Aplikaci provádějte průběžně po dobu výskytu škůdce, minimálně 2x s intervalem mezi ošetřeními 7 – 14 dní.
  • Optimální podmínky pro líhnutí je 22 – 25 °C, vzdušná vlhkost 70 – 80 %. Při teplotě pod 10°C se zastavuje vývoj slunéčka či jakákoliv jeho aktivita.
  • Po dobu působení neaplikujte jiné pesticidy toxické vůči Cryptolaemus mountrouzieri - viz přehled toxicity koppert.com
  • Výrobek se používá pouze v uzavřených prostorách – skleníky, fóliovníky, zimní zahrady, interiéry.
  • Cryptolaemus mountrouzieri se aplikuje co nejdříve na počátku výskytu červců. Při přemnožení červců se ochranný efekt zpomalí.

Skladování:

Aplikujte co nejdříve po obdržení zásilky. Krátkodobé uskladnění je možné maximálně do dvou dnů od dodání při teplotě 10 - 15 °C v původních neporušených obalech. Nedoporučuje se skladovat společně s chemickými přípravky na ochranu rostlin a těkavými látkami. Skladujte mimo dosah dětí a odděleně od potravin, nápojů a krmiv. Bioagens musí být použito před datem expirace.

Likvidace obalů a zbytků:

Použité obaly lze likvidovat jako domovní odpad.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Škůdci
Oblast použití: Skleník, Okrasné rostliny
Dostupnost: Objednávky uzavíráme každý pátek v 10 hodin a následující středu expedujeme.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.