Objednávky na parazitické vosičky a roztoče (bioagens) uzavíráme vždy v pátek do 10h a následující středu expedujeme nebo jsou připraveny k vyzvednutí po obdržení emailu.

Jak na housenky rychle a chytře

Housenky se množí velkou rychlostí a jejich apetit je opravdu neskutečný. Různé druhy housenek, které najdete na okrasných keřích, rostlinách, ovocných stromech, jahodách, kořenové zelenině nebo v půdě, kde je ani nevidíte, umí zdecimovat poměrně rychle celou rostlinu. Kromě mšic, které letos řádí extrémně právě ani housenky nejsou o mnoho pozadu.

Rychlým zásahem biologickým přípravkem Lepinox Plus zlikvidujete pouze housenky a píďalky a neuškodíte tak jinému užitečnému hmyzu, oproti jiným systémových chemickým postřikům.  Tato aplikace se provádí na list. Housenka přestane do 10 minut žrát a již neškodí. Po 2 dnech zcela uhyne. Zároveň taková housenka ještě může sloužit jako potrava pro jiný hmyz a zpěvné ptactvo, které právě krmí svá mláďata v hnízdech, protože není pro ně toxická.

Housenky nebo larvy v půdě ovšem jednoduchým postřikem na list nezasáhnete, a proto jsou tu parazitické hlístice. Princip působení hlístic v půdě je velmi jednoduchý. Hlístice v půdě migruje. Po nalezení hostitele – larvy,  housenky (osenice, tiplice, květilky, dřepčícka nebo další jiné druhy) se hlístice tělním otvorem dostane dovnitř a začne se množit. Zpravidla do 3 dnů dojde k úhynu škůdce, jehož tělo slouží jako rezervoár mladých nových hlístic, které migrují dál do okolí. Tak to funguje do té doby, dokud jsou v okolí škůdci, které může hlístice atakovat. Jenom je třeba půdu udržovat po nějakou dobu provlhčenou, nikoliv mokrou.

Velkou výhodou je, že se nemusíte obávat o vaše zdraví včetně zvířat či jiných živočichů, které na zahradě chcete mít.

Video: https://www.youtube.com/watch?v=s_aXsHcrxlg

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení