Rizocore - Vitalita pro česnek 2g

Kód: ART00753
Doporučujeme Nejen na česnek
152 Kč
Vyprodáno
Položka byla vyprodána…

Rizocore je pomocný rostlinný přípravek, jehož účinné složky obsahují mikrobiální kultury Trichoderma harzianum, Bacillus megaterium a mykorhizní houby. Účinně chrání proti řadě chorob.

Použití v zelenině, ovoci, na polních plodinách i pro okrasné rostliny.

Díky této kombinaci bakterií a hub Rizocore ovlivňuje růst, kondici a zdravotní stav rostlin. Zároveň zpřístupňují živiny pro rostliny, hlavně fosfor.

 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Rizocore obsahuje parazitickou houbu Trichoderma harzanium, která se používá jako fungicid. Další složky produktu jsou bakterie Bacillus megaterium a mykorhizní houby. Rizocore zvyšuje odolnost rostlin a také pomáhá zvyšovat příjem živin. To může podporovat růst a vývoj kořenů a nadzemních částí rostlin. Rizocore se používá při pěstování zeleniny, bobulovin, bylin, cibulovin, okrasných rostlin, trvalek, trávníků a dřevin.

 

Aplikace se provádí buď zálivkou nebo zapravením do půdy. Bakterie a mykorhizní houby se navaží na kořínky rostlin a vytvoří na nich ochranou vrstvu, která má větší schopnost asimilovat živiny z půdy a zároveň tak zabraňují navázaní jiných škodlivých patogeníchhub na kořeny rostlin, jako je například Fusarium, Pythium, Rhizoctonia, Sclerotinia, Cylindroclaudium. Přípravek se používá při sadbě česneku i jiné zeleniny.

Balení obsahuje 1 x 2g. Vystačí na plochu 100 - 400m2.

Aplikace se prování co nejdříve při výsadbě, nebo při sázení česneku. Teplota půdy musí být minimálně 12°C

°

Použití:

2g dobře rozmíchejte v 0,5 litru vody, a poté rozřeďte v 30-50l vody. Namíchaný roztok je nutný vyaplikovat postřikem, nebo zálivkou tentýž den.

Zálivku provádíme na půdu ke kořenům nejlépe po dešti, kdy je půda vlhká. Postřik na list je nutné provádět nejlépe v podvečerních hodinách kdy nesvítí slunce. To má na bakterie nepříznivý vliv.

 

Přečtěte si další informace v našem článku na blogu Jak na vadnutí klíčících rostlin.

Návod na použití Rizocore

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.