Objednávky na parazitické vosičky a roztoče (bioagens) uzavíráme vždy v pátek do 10h a následující středu expedujeme nebo jsou připraveny k vyzvednutí po obdržení emailu.

Typhlodromus pyri

Dravý roztoč Typhlodromus pyri 
 
Problémem ovocných sadů, vinic a zahrad mohou být škodliví roztoči jako jsou svilušky, hálčivci či vlnovníci, kteří sají listy rostlin a v případě velkého napadení je mohou výrazně oslabit až zlikvidovat. Pokud se rozhodneme vyhnout se chemickým postřikům a sáhnout po šetrnější variantě, máme možnost využít přirozených nepřátel – predátorů. V takovémto případě lze aplikovat dravého roztoče Typhlodromus pyri, který napadá nejen mnoho druhů škodlivých roztočů, ale i larvy třásněnek a jiný drobný hmyz. Pokud se na rostlině škůdci nevyskytují, je schopný živit se pylem, případně i dlouhodobě hladovět. Škodlivými roztoči se živí jak dospělci, tak jejich nymfy. T.pyri se u nás v přírodě přirozeně vyskytuje, bez problému přezimuje a na stanovišti vydrží dlouhé roky. Aplikace je tedy jednorázová a pokud nedojde k zahubení dravého roztoče nevhodnými chemickými prostředky, není nutné ji opakovat. Dravý roztoč se v průběhu druhé sezony po aplikaci dostatečně namnoží a udržuje škodlivé roztoče pod hranicí škodlivosti.
Aplikaci provádíme v zimních měsících (prosinec až únor) navazováním plstěných pásků s roztoči na letorosty ovocných stromů, na révu vinnou nebo drobné ovocné keře pomocí provázku, drátu nebo kancelářské sešívačky. Pásky je nutné pevně přichytit a zabránit případnému odnosu ptáky. Dle velikosti stromu umisťujeme 1-3 pásky na strom (cca 1500-3000 pásků/ha), u révy vinné 1 pásek na každý třetí keř (starší výsadby cca 1000 pásků/ha). Dravého roztoče je možné aplikovat také k ochraně proti svilušce na jahodníku. Jakmile dravého roztoče obdržíme, je nutné ihned pásky aplikovat, dokud je roztoč zazimován. Pokud není možné aplikovat ihned, je třeba pásky krátkodobě skladovat v chladu při teplotách do 7 °C.
 
 
 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení