Nemaplus antfree 50mil - na 50m²

Kód: ART00193
993 Kč
Skladem

Parazitické hlístice rodu Steinernema proti mravencům. 

Detailní informace

Detailní popis produktu

Způsob působení:

Hlístice rodu Steinernema feltiae je parazitoid, který je přirozeným nepřítelem mravenců obecně, jak královny, tak dělníků. Proto mravenci nezakládají mraveniště v půdě ošetřené parazitickými hlísticemi, resp. opustí hnízdo v řádu několika málo dní po přímé aplikaci do mraveniště.

Upřesnění použití:

Postřik:

Před aplikací důkladně propláchněte aplikační zařízení vodou, obzvláště pokud před tím bylo použito na postřik insekticidem či nematocidem. Odstraňte všechny filtry v aplikačním zařízení (v trubicích i v trysce). Použijte postřikovač s otvorem trysky min. 0,8mm. Nepřekročte tlak čerpadla 5 barů. Do 5 l nádoby s vodou při průběžném míchání přidejte balení 50 mil parazitických hlístic a dobře promíchejte. Suspenzi nalejte do nádoby postřikovače a doplňte na plný objem - 50 l naředěné suspenze postačí na 50 m2 ošetřované plochy. Postřik provádějte za průběžného míchání, aby se zabránilo usazování nematod, dokud veškerá aplikační kapalina není spotřebována.

Zálivka:

Před aplikací důkladně propláchněte aplikační zařízení vodou, obzvláště pokud před tím bylo použito na ošetření insekticidem či nematocidem. Do menší nádoby s 0,5 l vody při průběžném míchání přidejte patřičné balení 5 mil. parazitických hlístic a dobře promíchejte. Suspenzi nalejte do konve a doplňte na konečný objem 5 l. Takto naředěné suspenze postačí na 5 m2 ošetřované plochy.

Skladování:

Je možné krátkodobé přeskladnění v uzavřených originálních obalech na suchém, chladném místě při teplotě cca 4 - 12 °C. Bioagens nesmí být nikdy vystaven teplotám pod bodem mrazu či nad 30°C. Skladování je možné po dobu nejvýše 6 týdnů od data výroby. Nedoporučuje se skladovat společně s chemickými přípravky na ochranu rostlin a těkavými látkami. Skladujte mimo dosah dětí a odděleně od potravin, nápojů a krmiv. Přípravek musí být použit před datem exspirace.

Další údaje a přesnění:

Nemaplus® antfree aplikujte při minimální teplotě půdy 8°C. Aplikaci doporučujeme navečer nebo brzy ráno, případně i za mírného deště. Při vyšších teplotách a přímém slunečním svitu klesá účinnost nematod. Půda by měla být při aplikaci vlhká a ještě i 2 týdny po ní. Jedna aplikace Nemaplus® antfree chrání ošetřovanou plochu zhruba 6 týdnů. Pro trvalejší účinek aplikujte každých 6 týdnů. Omezená aktivita mravenců je viditelná do 3 dnů po aplikaci. Bioagens aplikujte v co nejkratší době po doručení a použijte celý obsah balení najednou.

Balení aplikujte na plochu cca 50m²

Likvidace obalů a zbytků:

Použité obaly lze likvidovat jako domovní odpad.

 

Doplňkové parametry

Kategorie: Mravenci
Oblast použití: Skleník, Zelenina, Okrasné rostliny, Drobné ovoce

Nemaplus antfree

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.