Přírodní ochrana pro zahrádky bez chemie

MossKade

Kód: 498
Novinka Tip Doporučujeme
535 Kč 535 Kč / 1 l
Skladem

NOVINKA NA ČESKÉM TRHU. Biologický prostředek na odstranění mechů, játrovrek a lišejníků v trávních, střechách, dřevěných plotech, kamenech, zídkách a dalších. Neškodný pro životní prostředí, člověka i zvířata. MossKade je biologicky odnouratelný. Lze jej použít i u zahradních jezírek.

1 l vystačí na ošetření plochy 50m2.

Po ošetření dojde do 14 dní k odumření cílových rostlin (mechů, játrovrek a lišejníků), jejichž zbytky je zapotřebí z pevném povrchu mechanicky očistit.

Detailní informace

Detailní popis produktu

MossKade se ředí v poměru 1:9 l vody.

Aplikace se prování  nejlépe na jaře a na podzim. Ošetřovanou plochu rosíme za pomocí postřikovače, je ovšem nutné aplikovat nikkoliv jemnou rosu ale aby kapka byla podstatně větší. Principem je dokonale smočit nechtěné mechy, lišejníky, řasy či játrovky.

Na pevném povrchu nezanechává nechtěné skvrny a fleky. Zaroveň zabranuje jejich dalšímu případnému usazení.  Aplikací do trávníku likvuduje pouze cilové druhy, jako jsou mechy, lišejníky a játrovky.

 

MossCade je unikátní biologický prostředek k odstranění parazitů jako jsou mechy, řasy,  játrovky a lišejníky v trávnících, střechách, dlažbách na chodnících a dalších zahradních konstrukcích, u jezírek a jakémkoliv pevném povrchu na zahradě. Funguje spolehlivě i na stromy a to nejenom ovocné porostlé zeleným povlakem lišejníků a játrovek.  Je biologicky odbouratelný a tak pomáhá udržet biodiverzitu na zahradě.  Není toxický pro živočichy a domácí mazlíčky a ani neuškodí dalším rostlinám na zahradě, a tedy neublíží ani pěstěnému trávníku!

Na pevném povrchu nevytváří nechtěné skvrny, tak jako chemické přípravky. V trávníku likviduje skutečně jenom mechy a lišejníky bez ohrožení pro další živočichy a rostliny. Používají ho také majitelé lodí na odstranění mechů a řas z paluby lodí. V marinách je výborným pomocníkem na čištění dřevěných nástupů na mole, právě proto se stal MossCade velmi oblíbený v přímořských státech.

Jak přípravek funguje?

MossCade na pevném povrchu vytvoří ochranný povlak, který zabraňuje opakovanému růstu lišejníkům, mechům, řasám a játrovkám, a to bez škodlivých vedlejších účinků, protože je biologicky odbouratelný a nemá tedy škodlivý vliv na životní prostředí.

Ptáte se, proč řešit i mech na střeše?

Mech na střeše budov zajisté nepůsobí estetickým dojmem a především může způsobit rizikové narušování střešní krytiny a zadržování vody na střeše a následné zatékání do zdiva a do interiérů. Kromě toho při silném dešti mech ze střechy opadává a tím nadělá nechtěný nepořádek kolem domu a v horším případě dokonce ucpe podokapní žlaby a svody a voda si hledá cestu jinudy a může vytopit i daný objekt!

Zvýšené riziko zatékání vody pod střešní krytinu hrozí typicky u střešních eternitových vlnovek - mech se totiž často vyskytuje v odtokovém žlábku krytiny a mnohdy vyroste do stejné výšky jako je výška vlny! To zapříčiní opětovné hromadění dešťové vody ve žlábku, která pak může zatékat do příčné, výše položené spáry mezi dvěma tabulemi. Při silnějších deštových srážkách, typických pro dnešní klimatické změny, tak pod střešní krytinu zateče nezanedbatelné množství vody a ta může napáchat rozsáhlé a nevratné škody i na budově.

To jsou vážné důvody, proč doporučujeme mech ze střechy budov odstranit pro jistotu co nejdříve, a právě pro tyto účely je stvořen ekologický přípravek MossCade.

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.