Našli jste v záhonech různé larvy nebo brouky škodící vaší zelenině? Doporučujeme v takovém případě na prvním místě prolít záhony roztokem s parazitickými hlísticemi nema-care, které působí proti širokému spektru škůdců - larvám květilek, dřepčíků, pochmurnatky mrkvové, osenicím, molíku česnekovému, chřestovníčku obecnému a vrtuli třešňové. Dravé hlístice nema-care obsahují kombinaci dvou rodů Steinernema carpocapsae a feltiae, tím je podpořen jejich záběr na širší spektrum larev škůdců. Při aplikaci je nutno udržovat půdu vlhkou po dobu 3-4 týdnů.
Pro další tipy k hlísticím se podívejte na toto video:
Dřepčíci a krytonosci jsou letos všude!
Věděli jste, že často velké populace dřepčíků žijí na polích s řepkou? Když se řepka sklízí, kam se dřepčíci přemístí? Nejčastěji právě do našich zeleninových záhonů a zahrad, na květáky a zelí..
Košťáloviny zase často decimuje krytonosec řepkový. Zakročte proti nim hned na třech frontách!
- Doporučujeme vyvěsit žluté lepové desky nad porosty brukvovitých rostlin, kterými odchytnete dospělce.
- Zároveň aplikovat NeemAzal. Ten pomůže jak s dřepčíky, tak zamezí i vývoji krytonoscům a jejich larvičkám nakladeným již v zelenině. Larvy nejdříve vyžírají dřeň stonků a po 4-5 týdnech se kuklí v půdě. Mladí brouci se pak líhnou asi za 25 dní a zůstávají v zemi až do jara.
- A v této době je pak ideální čas použít hlístice nema-care, které působí právě v půdě.
Na fotkách vidíte: krytonosce, dřepčíky, larvu květilky, mrkve poškozené pochmurnatkou mrkvovou