Appibuster - náhradní návnada

Kód: ART00750
Novinka
950 Kč
Skladem

Lapač funguje na principu působení biologických pachových a feromonových atraktantů a stahuje do sebe dospělce much. Je možné ho využít i v ekologickém zemědělství.

Lapač je určen pouze pro venkovní použití a je účinný na všechny druhy obtěžujícího hmyzu, především na mouchu domácí a bodalku stájovou.

Detailní informace

Detailní popis produktu

Návod k instalaci:

Do lapače vsuňte do otvorů jednosměrné v letové zábrany, vždy užší částí směrem dovnitř.

Do lapače nasypte práškovou návnadu a zalejte 5 l vody a řádně promíchejte. Poté lapač uzavřete průhledním víkem. Lapač je vždy nutné umístit na slunné místo, tak aby se návnada mohla díky teplu lépe aktivovat. Návnadu v lapači je nutno vyměnit nejpozději po dvou měsících. Začátek aplikace je vhodný hned v květnu, jakmile se oteplí a mouchy začnou být viditelně aktivní.

Nejvíce efektivně stahuje mouchy ze svého okruhu 20 m, jeho působnost je však až 200 m.   Ideální umístění je vhodné 10–20 m od místa, kde se zvířata často zdržují nebo kde je větší výskyt dospělců much (při bližším umístění by mouchy stahoval ke zvířatům, namísto od nich). Pokud lapač umísťujeme na pastvinu, tak aby jí pokryl plošně, je dobré počítat, že jeden lapač je na plochu maximálně 200 m.  Ideální umístění je ve výšce 1-2 m.

Biologická ochrana v drobných chovech hospodářských zvířat

Buďte první, kdo napíše příspěvek k této položce.

Pouze registrovaní uživatelé mohou vkládat články. Prosím přihlaste se nebo registrujte.

Nevyplňujte toto pole:
Vytvořil Shoptet | Design Shoptetak.cz.