Objednávky na parazitické vosičky a roztoče (bioagens) uzavíráme vždy v pátek do 10h a následující středu expedujeme. Vzhledem k živým organismům doporučujeme zvolit expresní přepravu - Česká pošta EMS.

Pár slov o nás...

Biocont

 

Šetrná a účinná ochrana rostlin proti škůdcům a chorobám. Jsme česká firma a již více než 30 let se zabýváme biologickou ochranou pro profesionální zemědělce i drobné pěstitele a zahrádkáře. V našem sortimentu naleznete pestrou paletu užitečných predátorů na škůdce, parazitické hlístice a postřiky na přírodní bázi. Všechny naše produkty jsou prověřené léty i zkušenostmi profesionálních pěstitelů.

 

 

b-390-x-310-px

Co o nás říkají naši zákazníci...

 

V roce 2015 jsme poprvé použili v kultuře rajčat ve fóliovnících proti molicím parazitickou vosičku Encarsia formosa. Po aplikaci nastala během šesti týdnů mezi parazitem s škůdcem rovnováha, takže nedošlo k přemnožení molic a výraznějšímu poškození porostu. Díky maximálně uspokojivému výsledku bude tato biologická ochrana součástí našeho pěstebního procesu i v příštích letech.

-- Jan Ševčík, ÚKZÚZ Brno Chrlice

 

Produkty firmy BIOCONT LABORATORY používáme při pěstování našeho ovoce již řadu let. To přímo souvisí s naší snahou o co nejšetrnější přístup k životnímu prostředí a zdraví našich zákazníků. Produkujeme také ovoce pro výrobu dětské výživy, kdy musíme splnit velmi přísná kritéria. To se nám díky spolupráci s touto firmou dlouhodobě daří.

-- Karel Blaha – agronom ovocnář, Ovocnářské družstvo Brno

 

V našich sbírkových sklenících jsme měli obrovský problém s červci. Ti už si za ty roky vybudovali vysokou resistenci na jakoukoliv povolenou chemickou ochranu a pěstované rostliny nám decimovali. Nakoupili jsme tedy biologickou ochranu – slunéčka (Cryptolaemus montrouzieri) od firmy Biocont Laboratory, která škůdce velmi zredukovala, sama se přitom dostatečně namnožila a nyní čekáme na další vývoj. Dále už několik let používáme z biologické ochrany mšicomara (Aphidius) proti mšicím a dravou vosičku (Encarsia formosa) proti molicím. Tyto druhy dlouhodobě drží škůdce na námi akceptovatelné nízké úrovni. Tento způsob ochrany se u nás projevil jako účinný a dlouhodobý.

-- Ing. Pavel Souček – vedoucí sbírkových skleníků, Výstaviště Flora Olomouc, a.s.

 

 Od firmy Biocont Laboratory používáme  některé z prostředků biologické ochrany rostlin. Pěstujeme zeleninu, kterou používáme v ústavní kuchyni,  pěstujeme okrasné hrnkové rostliny do pavilónů, kde žijí a léčí se klienti Centra Kociánka. Dobré zkušenosti máme s parazitickou vosičkou Encarsia formosa ve sklenících s pěstovanou zeleninou a pokojovými rostlinami. Pomáhá nám udržovat populaci molic v akceptovatelné míře.

Dobře se nám osvědčil i přípravek Neem Azal  a Wetcit  proti sviluškám a mšicím ve sklenících a volných pařeništích. S biologickou ochranou bychom chtěli dále pokračovat, protože naší snahou je šětřit životní prostředí, mít zdravé  pracovní prostředí  pro naše zaměstnance a zdravé potraviny pro naše strávníky.

-- Ing. Jaromíra Dostálová, vedoucí zahrady Centrum Kociánka, Brno

 

S přípravky od firmy Biocont jsem začal v roce 2015. Snažil jsem se vyzrát nad problematikou devastace krušpánků v parku nemocnice. Mohutné porosty živých plotů den za dnem devastoval zaviječ zimostrázový.  Stál jsem před rozhodnutím, zda kilometry živých plotů zlikvidovat a spálit nebo riskovat použití razantní chemie.  Jedná se o velký park v areálu psychiatrické nemocnice, kde se vyskytují pacienti s různou psychiatrickou diagnózou, v různém stavu lucidity. Tento park je zároveň kulturní historickou i přírodní památkou. Používat rasantní chemii v parku by znamenalo jisté potíže.  Vyzkoušel jsem v létě 2015 přípravek Lepinox a na některých keřích bylo vidět zlepšení, zastavení žíru po pár dnech. Další rok  byl, za významné pomoci firmy Biocont, ve znamení časování termínů postřiků k daným generačním a migračním vlnám housenek.  V roce 2017 se nám s Lepinoxem podařilo udržet tohoto škůdce v parku pod kontrolou. V současné době se pokusíme ochránit i ovocné stromy tímto přípravkem. V pracovní terapii u nás pracuje denně kolem 60 pacientů s různou diagnózou. Používání tohoto biopreparátu je pro nás značnou pomocí ke zkvalitnění našich služeb. Lepinox aplikovaný v sadě umožní vyřadit celou řadu chemických preparátů, které omezují pracovní terapii. Zároveň naše ovoce používané v kuchyni tak bude zatíženo menším množství chemie.

-- Ing. Václav Peiger, vedoucí střediska Zahrady v Psychiatrické nemocnici Brno