Objednávky na parazitické vosičky a roztoče (bioagens) uzavíráme vždy v pátek do 10h a následující středu expedujeme nebo jsou připraveny k vyzvednutí po obdržení emailu.

Pár slov o nás...

Jsme malá rodinná firma s přátelským přístupem k zákazníkům zaměřená na šetrnou a účinnou ochranu rostlin proti škůdcům a chorobám. Jsme česká firma a již více než 30 let se zabýváme biologickou ochranou pro profesionální zemědělce i drobné pěstitele a zahrádkáře. V našem sortimentu naleznete pestrou paletu užitečných predátorů na škůdce, parazitické hlístice a postřiky na přírodní bázi. Všechny naše produkty jsou prověřené léty i zkušenostmi profesionálních pěstitelů. 

 

b-390-x-310-px

Reference

 

V roce 2015 jsme poprvé použili v kultuře rajčat ve fóliovnících proti molicím parazitickou vosičku Encarsia formosa. Po aplikaci nastala během šesti týdnů mezi parazitem s škůdcem rovnováha, takže nedošlo k přemnožení molic a výraznějšímu poškození porostu. Díky maximálně uspokojivému výsledku bude tato biologická ochrana součástí našeho pěstebního procesu i v příštích letech.

-- Jan Ševčík, ÚKZÚZ Brno Chrlice

 

Produkty firmy BIOCONT LABORATORY používáme při pěstování našeho ovoce již řadu let. To přímo souvisí s naší snahou o co nejšetrnější přístup k životnímu prostředí a zdraví našich zákazníků. Produkujeme také ovoce pro výrobu dětské výživy, kdy musíme splnit velmi přísná kritéria. To se nám díky spolupráci s touto firmou dlouhodobě daří.

-- Karel Blaha – agronom ovocnář, Ovocnářské družstvo Brno

 

V našich sbírkových sklenících jsme měli obrovský problém s červci. Ti už si za ty roky vybudovali vysokou resistenci na jakoukoliv povolenou chemickou ochranu a pěstované rostliny nám decimovali. Nakoupili jsme tedy biologickou ochranu – slunéčka (Cryptolaemus montrouzieri) od firmy Biocont Laboratory, která škůdce velmi zredukovala, sama se přitom dostatečně namnožila a nyní čekáme na další vývoj. Dále už několik let používáme z biologické ochrany mšicomara (Aphidius) proti mšicím a dravou vosičku (Encarsia formosa) proti molicím. Tyto druhy dlouhodobě drží škůdce na námi akceptovatelné nízké úrovni. Tento způsob ochrany se u nás projevil jako účinný a dlouhodobý.

-- Ing. Pavel Souček – vedoucí sbírkových skleníků, Výstaviště Flora Olomouc, a.s.

 

 Od firmy Biocont Laboratory používáme  některé z prostředků biologické ochrany rostlin. Pěstujeme zeleninu, kterou používáme v ústavní kuchyni,  pěstujeme okrasné hrnkové rostliny do pavilónů, kde žijí a léčí se klienti Centra Kociánka. Dobré zkušenosti máme s parazitickou vosičkou Encarsia formosa ve sklenících s pěstovanou zeleninou a pokojovými rostlinami. Pomáhá nám udržovat populaci molic v akceptovatelné míře.

Dobře se nám osvědčil i přípravek Neem Azal  a Wetcit  proti sviluškám a mšicím ve sklenících a volných pařeništích. S biologickou ochranou bychom chtěli dále pokračovat, protože naší snahou je šětřit životní prostředí, mít zdravé  pracovní prostředí  pro naše zaměstnance a zdravé potraviny pro naše strávníky.

-- Ing. Jaromíra Dostálová, vedoucí zahrady Centrum Kociánka, Brno

 

S přípravky od firmy Biocont jsem začal v roce 2015. Snažil jsem se vyzrát nad problematikou devastace krušpánků v parku nemocnice. Mohutné porosty živých plotů den za dnem devastoval zaviječ zimostrázový.  Stál jsem před rozhodnutím, zda kilometry živých plotů zlikvidovat a spálit nebo riskovat použití razantní chemie.  Jedná se o velký park v areálu psychiatrické nemocnice, kde se vyskytují pacienti s různou psychiatrickou diagnózou, v různém stavu lucidity. Tento park je zároveň kulturní historickou i přírodní památkou. Používat rasantní chemii v parku by znamenalo jisté potíže.  Vyzkoušel jsem v létě 2015 přípravek Lepinox a na některých keřích bylo vidět zlepšení, zastavení žíru po pár dnech. Další rok  byl, za významné pomoci firmy Biocont, ve znamení časování termínů postřiků k daným generačním a migračním vlnám housenek.  V roce 2017 se nám s Lepinoxem podařilo udržet tohoto škůdce v parku pod kontrolou. V současné době se pokusíme ochránit i ovocné stromy tímto přípravkem. V pracovní terapii u nás pracuje denně kolem 60 pacientů s různou diagnózou. Používání tohoto biopreparátu je pro nás značnou pomocí ke zkvalitnění našich služeb. Lepinox aplikovaný v sadě umožní vyřadit celou řadu chemických preparátů, které omezují pracovní terapii. Zároveň naše ovoce používané v kuchyni tak bude zatíženo menším množství chemie.

-- Ing. Václav Peiger, vedoucí střediska Zahrady v Psychiatrické nemocnici Brno

 

 

Přihlaste se prosím znovu

Omlouváme se, ale Váš CSRF token pravděpodobně vypršel. Abychom mohli udržet Vaši bezpečnost na co největší úrovni potřebujeme, abyste se znovu přihlásili.

Děkujeme za pochopení.

Přihlášení