​​ Tel.: 545 218 156 (po - pá 8:00 - 16:00)     dotazy@biocont.cz   objednavky@biocont.cz   

Dum a zahrada
Profesni pestitele

Biologická ochrana rostlin

Kategorie

  ▸ Akce

Plánované akce

03. 04. 2021, 11:31

Nemaslug - parazitické hlístice na slimáky

 

Produkt Nemaslug obsahuje parazitické hlístice rodu Phasmarhabditis, které ihned po aplikaci do půdy začnou vyhledávat slimáky žijící v půdě a dýchacími otvory pronikají do jejich těla. Během 3 - 5 dnů přestává napadený jedinec žrát a po dalších 7 – 21 dnech od aplikace hyne. Uvnitř mrtvého těla slimáka se hlístice dále množí a po dokončení vývoje jej opouští. Nová generace hlístic v půdě dále vyhledává další slimáky.

Hlístice se aplikují zálivkou do půdy na počátku výskytu slimáků, především na jaře a na podzim. Účinnost přípravku se zvyšuje při včasné aplikaci na mladé jedince.


Nedejte své zimostrázy - aktivně je před zavíječi můžete chránit

Pro housenky zavíječe zimostrázového (Cydalima perspectalis), které přezimovaly nepozorovaně na svých hostitelských rostlinách, znamená jarní oteplování okamžitou chuť k jídlu. Pro ty, kdo už zavíječe osobně znají, to zase znamená, že by měli věnovat zvýšenou pozornost svým keřům. Není na škodu kontrolovat i zdravé buxusy, lépe se tak předchází rozvinutí možného napadení.

Jako většina invazních druhů hmyzu i zavíječ zimostrázový je ve svém šíření úspěšný také proto, že v Evropě zatím nemá své přirozené nepřátele. Správné načasování ošetření buxusů při napadení housenkami zavíječe zimostrázového znamená podstatnou část úspěchu v jejich regulaci.

Housenky zavíječe jsou po vylíhnutí žluté, později se vybarví do zelena s černobílou kresbou na těle a černou hlavičkou. Dorostlé dosahují délky 3 až 4 cm. U jednotlivých rostlin menšího vzrůstu je možné housenky opakovaně pravidelně ručně posbírat. U větších rostlin a výsadeb krušpánků je třeba ošetřovat insekticidy. Abychom se škůdcem nelikvidovali veškerý hmyzí život na rostlinách, doporučujeme používat selektivní biologický insekticid Lepinox Plus.

Jarní žír housenek začíná, když denní teploty vystoupají na 8-10°C, kontrolujeme je tedy už od poloviny března. Na rostlině hledáme „slepené“ listy na vrcholcích větviček. Tam cca 0,5 cm dlouhé housenky zimují a odsud se budou vydávat za potravou.

Nově vám v kontrole výskytu létajícíchdospělců pomůže feromonový lapák na zavíječe zimostrázového Tripheron Buxus-Box. Monitoring funguje na principu lákání samečků na vůni samiček. Podle lapených motýlů zaregistrujete přítomnost zavíječe na vašich keřích včas a máte tak možnost v ten správný čas použít přípravek Lepinox, tzn. když jsou housenky ještě malé. V našich zeměpisných šířkách má zavíječ 2 – 3 generace ročně. Přezimující generaci housenek ohlídáme sami (dospělci ještě nelétají), u dalších generací během roku vám velmi usnadní určit termín aplikace ošetření již zmíněný feromonový lapák.

Kombinací monitoringu a včasného ošetření významně redukujete zavíječe zimostrázového u vás doma.


Deštivé počasí a slunečné dny

Deštivé počasí a slunečné dny k tomu jsou ideální pro rozvoj plísní a houbových chorob

 

V tomto případě je vhodné zasáhnou nejenom cíleně ale i preventivně. 

 

NeemAzal – T/S

Selektivní insekticidní přípravek ve formě emulgovatelného koncentrátu určený proti savým a žravým škůdcům napadajících jádroviny, brambory, polní plodiny, zeleninu a révu vinnou. Účinná látka proniká do listů a je systemicky distribuována v rostlině. Přípravek NeemAzal – T/S tak zastavuje požerovou aktivitu škůdce. Během několika hodin po aplikaci přestávají být škůdci aktivní. Kolonie škůdců jsou ještě nějaký čas viditelné, ale jejich larvy se již dále nevyvíjí.

Altela

Altela je pomocný prostředek pro zvýšení odolnosti rostlin k plísni révy. Omezuje vývoj a šíření plísně révové na povrchu rostlin. Vytváří nevhodné prostředí pro plísně a zároveň dodává mikroprvky, jako je mangan a zinek – ti jsou potřebné pro syntézu imunitních látek rostlin a správnou enzymatickou funkci. Díky tomuto složení vykazují keře po aplikaci viditelně vyšší vitalitu. Optimální použití je v období splnění infekčních podmínek peronospory nebo v období výskytu choroby.

Alginure

Alginur je systemický fungicid, který inhibuje vývoj patogenu a podporuje tvorbu obranyschopných látek v rostlině. Obsahuje látky z mořských řas a spektrum rostlinných extraktů. Použití je vhodné jako preventivní a zároveň také jako kurativní působení a je tedy vhodný do náročnějších podmínek. Alginur působí systematicky a zajišťuje ochranu i u nových přírůstků a nejcitlivějších částí rostliny – květenství a narůstajících plodů.

VitiSan

Vitisan je vysoce účinný při ošetřování révy vinné proti padlí a plísni šedé. V sadech a zahradách se využívá v ochraně proti strupovitosti jádrovin a proti padlí jak na ovocných, tak i okrasných dřevinách. Použít ho samozřejmě lze i když objevíte houbovou chorobu na drobném ovoci, např. při výskytu padlí na jahodníku nebo amerického padlí na angreštu. Dobrá je kombinace fungicidu VitiSan se sírou za účelem preventivního ošetření plodin.

 

https://biocont.cz/skudci/neem-azal-t-s

https://biocont.cz/choroby/altela

https://biocont.cz/choroby/alginure

https://biocont.cz/choroby/vitisan


TRIPHERON Buxus Box + Lepinox plus ZDARMA

Vážení a milí zákazníci, máme pro Vás akci.

Při koupi TRIPHERON Buxus Box dostanete od nás přípravek Lepinox plus ZDARMA.

TRIPHERON Buxus Box je feromonový lapák k odchytu dospělých motýlů zavíječe zimostrázového. Slouží jako monitoring výskytu škůdce a tím se indikuje správné načasování aplikace přípravku Lepinox plus proti housenkám tohoto motýla.
V balení je celkem 6 ks odparníčků, které můžete využít ještě příští rok. Odparníčky se pak dají samostatně dokoupit.

https://biocont.cz/…/tripheron-buxus-box-lepinox-plus-zdarma


Proběhlé akce

17. 09. 2020, 14:02

AKCE Tripheron Buxus Box

TRIPHERON Buxus Box je feromonový lapák k odchytu dospělých motýlů zavíječe zimostrázového. Slouží jako monitoring výskytu škůdce a tím se indikuje správné načasování aplikace přípravku Lepinox plus proti housenkám tohoto motýla.
V balení je celkem 6 ks odparníčků, které můžete využít ještě příští rok. Odparníčky se pak dají samostatně dokoupit.

 

https://www.biocont.cz/skudci/tripheron-buxus-box

https://www.biocont.cz/zavijec-zimostrazovy/nahradni-odparnik-do-feromonoveho-lapaku-na-zavijece-zimostrazovy-3-ks

https://www.biocont.cz/skudci/lepinox-plus


11. 09. 2020, 12:41

Nemapom již v prodeji

Hlístice proti obaleči jablečnému!

 

Je konec léta a nám pomalu ale jistě nastupuje podzim, ke kterému patří ještě pár drobných užitečných úkonů na zahradě. Kromě toho, že je zapotřebí sklidit ovoce, zeleninu a vše uskladnit na zimu, doporučujeme také ošetřit rostliny a stromy proti škůdcům, kteří umí přezimovat a na jaře způsobují potíže.

Hlístice rodu Steinernema mají širokou škálu působení na cílové organismy. Závisí to ovšem i na druhu hlístic Steinernema Feltiae, kterou lze použít celoročně, jak při výskytu larev smutnic v substrátu u pokojových rostlin, tak i v zahradě a speciálně na podzim v ovocných sadech zejména u jabloní a švestek, kde jedním z hlavních škůdců je obaleč jablečný a švestkový. Může ale škodit i na jiných ovocných stromech, jako je hrušeň, ořešák, meruňka a broskvoň. Obaleč mívá v teplejších oblastech dvě generace a tím pádem škodí ještě víc. Po nakladení oplodněných vajíček samičkou se po 8-15 dnech líhnou housenky. Podmínkou líhnutí jsou ovšem noční teploty 16 °C a vyšší. Vylíhnuté housenky zůstávají velmi krátce na povrchu mladého plodu a pak se zavrtávají dovnitř. Zhruba za 4 týdny prochází housenky vývojem pěti instary. Poté opouštějí plod. Část housenek se spouští po vlákně k zemi a vyhledává vhodná místa ke kuklení nebo k přezimování pod šupinami a v prasklinách borky. Další housenky slézají ke kuklení na větve či kmen. Tyto zakuklené housenky se pak na jaře vylíhnou a pokračují ve svém vývoji. A právě tuto přezimující generaci můžeme snadno eliminovat použitím hlístic Steinernema Feltiae v přípravku NEMAPOM. Aplikace se provádí po sklizni od října až do prosince. Teplota vzduchu musí být ideálně 10 °C po několik hodin denně. Nejlepší je aplikovat nemapom za deště nebo ihned po dešti. Čím více je totiž kůra stromu a půda kolem stromů vlhká, tím lépe. Hlístice naparazitují housenky obaleče, které do několika málo dní hynou. Takto jsme schopni eliminovat až 80% přezimující generaci u Vás na zahradě. A s tou další od sousedů si pak snadněji poradíte například pomocí přípravku Lepinox Plus.


12. 08. 2020, 15:03

Trápí Vás houbové choroby u révy, ovocných stromů nebo rajčat?

Řešením je ALTELA!

Altela je kontaktně působící produkt, který omezuje vývoj patogenních hub a bakterií na povrchu rostlin. Obsahuje přírodní enzymy, polyketidy, neživé bakterie, rostlinné extrakty, které vytvářejí na povrchu rostlin nevhodné prostředí pro řadu patogenních organismů. Zároveň obsahuje některé stopové prvky jako je mangan a zinek, které jsou významné pro aktivizaci obranných mechanismů rostlin.

https://biocont.cz/choroby/altela


10. 08. 2020, 15:45

Trápí Vás lezoucí škůdci a paraziti? Máme pro Vás řešení!

Přípravek ve formě prášku proti čmelíku kuřímu, mravencům, rybence, stínce, bleše kočičí nebo na různé druhy brouků jako je například potemník či vrtavec. S tímto Vám může pomoct přírodní křemelina.

No-Insect či PestProtect

Jak funguje? Při kontaktu s přírodní křemelinou dojde k mechanickému poškození jejich těla a následné vysušení. Hmyz či roztoč tak hyne po několika hodinách.

No-Insect

Přípravek se používá v domácnosti, kolem domu a v zahradě. Aplikace je možná i v blízkosti zvířat. Přípravek můžete nasypat do koutů, pod prahy dveří a hlavně na místa, kam hmyz zalézá nejčastěji.

PestProtect

Přípravek se používá k ošetření okolí zvířat, aniž by byl přípravek aplikován přímo na samostatná zvířata. Přípravkem můžete ošetřit psí boudy, kurníky, klece stáje a kotce, kde se hmyz a paraziti zdržují. Dále pak skrytá hnízda a kouty. Je také možná přímá aplikace do pelechů zvířat.

https://www.biocont.cz/skudci/no-insect

https://www.biocont.cz/store/pest-protect


16. 04. 2020, 15:06

Malá balení užitečných skleníkových drobotin již jen do konce září

Malí velcí pomocníci

 

Prodej menších balení dravých a parazitických skleníkových organismů bude s koncem sezony zahradních skleníků ukončen. Tato balení si můžete objednávat ještě do pátku 25.9. do 10 hodin, poslední expedice bude tedy ve středu poté:  30.září.  Velká balení bioagens budou na e-shopu k dostání i nadále.

 

Příznivci biologické ochrany už jistě se živými organismy do svých skleníků, foliovníků či zimních zahrad počítají, vy, kteří se s ní teprve seznamujete, jděte směle do toho. Aplikace je snadná, ale pro úspěšné fungování přece jen platí nějaké zásady – zkrátka řečeno – musíme vytvořit a udržovat vhodné podmínky pro ty které organismy…

 

Pro účinnou a rychlou likvidaci mšic, molic, svilušek a třásněnek ve sklenících je důležité včasné zjištění škůdce a včasný zásah pomocí živých predátorů a parazitoidů, kteří se dále ve skleníku množí po celou sezónu. Tím je zabezpečena ochrana proti těmto škůdcům po dobu několika měsíců.  Parazitické vosičky a dravé roztoče je nutné aplikovat až na počátku výskytu škůdců. Nelze je aplikovat preventivně.

 

Pro včasné zjištění výskytu mšic a molic ve skleníku je vhodné použít signalizační lepové desky, které se vyvěšují hned na počátku sezóny při výsadbě rostlin. Parazitické vosičky i dravé roztoče lze kombinovat se žlutými lepovými deskami (v případě třásněnek modrými).

 

Parazitické vosičky - proti mšicím a molicím

APHIDIUS COLEMANI - proti mšicím

.....vosičky kladou vajíčka do mšic, a tim je usmrtí. Uvnitř uhynulé mšice proběhne další vývoj vosičky. Zhruba po 10 dnech dospělá vosička metvou mšici opouští a vyhledává ke kladení dalších vajíček další mšice.

ENCARSIA FORMOSA - proti molicím

.....vosička klade vajíčka do larev molic, které se vyskytují na spodní straně listu.  V napadených a odumřelých larvách probíhá další vývoj vosičky. Dospělá vosička pak opouští larvu molice a vyhledává další.

 

Draví roztoči -  proti sviluškám a třásněnkám

PHYTOSEIULUS PERSIMILIS - proti sviluškám

.....vyhledává a vysává dospělé svilušky, jejich nymfy, larvy a vajíčka, které se vyskytují na spodní straně listů

AMBLYSEIUS CUCUMERIS - proti třásněnkám

......napadá a vysává jak larvy třásněnek, tak svilušky

Aplikace: Oba druhy se aplikují do uzavřených prostor, tzn. pouze do skleníků, fóliovníků či zimních zahrad.

 


RegistrovatCart icon
0 ks
0 Kč
Přihlásit

Košíkks celkem za

Zatím nemáte v košíku žádné zboží
Objednat
Tyto webové stránky mohou používat k analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte.Zjistit více