Objednávky na parazitické vosičky a roztoče (bioagens) uzavíráme vždy v pátek do 10h a následující středu expedujeme. Děkujeme.

Výsev či výsadbu vám pomohou ochránit žluté lepové desky

Žlutá barva láká​

Jestli jste na sobě někdy měli žluté tričko, zažili jste asi na vlastní kůži, jak je zrovna tahle barva přitažlivá pro hmyz. Téhle jejich vlastnosti se prakticky využívá u žlutých lepových desek, jedné z barevných variant tzv. optických lapačů škůdců rostlin. Díky tomu, že žlutá je mezi škůdci oblíbená zejména pro mšice, smutnice či molice, hodí se použití lepových desek této barvy už při výsevech a výsadbách. Snadno pak podle nalepených dospělců poznáte, co a v jaké míře obtěžuje vaše mladé rostlinky.

Menší formát lapačů – trojúhelníčky – lze zapíchnout do substrátu, větší žluté lepové desky zavěste těsně nad porost cca 10 cm nad rostliny nebo k větracím otvorům a pravidelně kontrolujte. Je to důležité pro zachycení začátku výskytu škůdce, což je nejlepší termín pro aplikaci užitečných dravých organismů. Vychytávání létajících dospělců částečně funguje i jako pasivní eliminace, nicméně v účinné ochraně rostlin jen na ni spoléhat nelze.

Náš tip pro jeden z nejčastějších problémů – přítomnost larev smutnic v převlhčeném substrátu šetrně vyřešíte pomocí parazitických hlístic Steinernema feltiae.

Vysev

Trojuhelnicek