Objednávky na parazitické vosičky a roztoče (bioagens) uzavíráme vždy v pátek do 10h a následující středu expedujeme. Děkujeme.

Deštivé počasí a slunečné dny

Deštivé počasí a slunečné dny k tomu jsou ideální pro rozvoj plísní a houbových chorob

 

V tomto případě je vhodné zasáhnou nejenom cíleně ale i preventivně. 

 

NeemAzal – T/S

Selektivní insekticidní přípravek ve formě emulgovatelného koncentrátu určený proti savým a žravým škůdcům napadajících jádroviny, brambory, polní plodiny, zeleninu a révu vinnou. Účinná látka proniká do listů a je systemicky distribuována v rostlině. Přípravek NeemAzal – T/S tak zastavuje požerovou aktivitu škůdce. Během několika hodin po aplikaci přestávají být škůdci aktivní. Kolonie škůdců jsou ještě nějaký čas viditelné, ale jejich larvy se již dále nevyvíjí.

Altela

Altela je pomocný prostředek pro zvýšení odolnosti rostlin k plísni révy. Omezuje vývoj a šíření plísně révové na povrchu rostlin. Vytváří nevhodné prostředí pro plísně a zároveň dodává mikroprvky, jako je mangan a zinek – ti jsou potřebné pro syntézu imunitních látek rostlin a správnou enzymatickou funkci. Díky tomuto složení vykazují keře po aplikaci viditelně vyšší vitalitu. Optimální použití je v období splnění infekčních podmínek peronospory nebo v období výskytu choroby.

Alginure

Alginur je systemický fungicid, který inhibuje vývoj patogenu a podporuje tvorbu obranyschopných látek v rostlině. Obsahuje látky z mořských řas a spektrum rostlinných extraktů. Použití je vhodné jako preventivní a zároveň také jako kurativní působení a je tedy vhodný do náročnějších podmínek. Alginur působí systematicky a zajišťuje ochranu i u nových přírůstků a nejcitlivějších částí rostliny – květenství a narůstajících plodů.

VitiSan

Vitisan je vysoce účinný při ošetřování révy vinné proti padlí a plísni šedé. V sadech a zahradách se využívá v ochraně proti strupovitosti jádrovin a proti padlí jak na ovocných, tak i okrasných dřevinách. Použít ho samozřejmě lze i když objevíte houbovou chorobu na drobném ovoci, např. při výskytu padlí na jahodníku nebo amerického padlí na angreštu. Dobrá je kombinace fungicidu VitiSan se sírou za účelem preventivního ošetření plodin.

 

https://biocont.cz/neem-azal-t-s/

https://biocont.cz/altela/

https://biocont.cz/alginure/

https://biocont.cz/vitisan/