Problematika

Dravý roztoč Typhlodromus pyri usnadňuje péči v sadech či vinicích nejen profesionálům, ale čím dál víc je s oblibou vysazován i v našich zahradách. Jeho velkou předností je, že si ho na rostliny aplikujete jednou a tím na ní založíte populaci, která vám bude pomocníkem při regulaci výskytu nezvaných svilušek, vlnovníků a hálčivců, a to po spoustu let. T.pyri přezimuje na dřevinách, kam byl vysazen. Jakmile se dostatečně namnoží, udržuje škůdce pod hladinou škodlivosti.


Roztoč Typhlodromus pyri je velký asi 0,6mm, napadá škodlivé roztoče, ale i larvy třásněnek a jiný drobný hmyz. Pokud nejsou k dispozici škůdci, dokáže se živit pylem nebo dlouhodobě hladovět. Jedna samice za den vysaje asi 8 dospělých svilušek nebo až 320 hálčivců.


Aplikujte plstěné pásky s dravým roztočem na ovocné stromy, révu nebo drobné ovocné keře v zimních měsících. Při jarním oteplení se roztoči "probudí", rozlezou se do porostu  a pokud budou mít optimální (nechemické) podmínky k životu, na stanovišti již zůstanou.

Objednávat jej lze v balení 25 a 50 pásků zde.


Typhlodromus pyri