Eshop

VitiSan

Kontaktní fungicidní přípravek proti padlí a plísni šedé u révy vinné, padlí a strupovitosti u jadrového ovoce a padlí na zelenině.

padlí révy, plíseň šedá (Botrytis cinerea), padlí okurky, strupovitost, padlí angreštové, padlí jabloně, americké padlí angreštové

nákup

Balení Cena / Balení Poznámka
1 kg 215 Kč -
100 g 139 Kč -

působení

Fungicidní přípravek s preventivním i kurativním účinkem proti houbovým chorobám, především padlí a plísni šedé. Přípravek způsobuje změnu pH na listech, a tím brání klíčení spór a omezuje růst mycelia houbových chorob. Díky obsahu draslíku také pozitivně ovlivňuje vývoj rostliny. Používá se především v ekologickém zemědělství, účinným pomocníkem je však i při ochraně ovocných dřevin, drobného ovoce, kořeninové zeleniny, rajčat, koření nebo okrasných rostlin. Díky krátké ochranné lhůtě lze plody ošetřených rostlin druhý den po aplikaci konzumovat.

aplikace

Podle infekčního tlaku opakovat ošetření v intervalu 7-10dnů.

V révě vinné se aplikuje preventivně nebo kurativně v počátcích napadení.v jádrovinách je prokázána kurativní činnost. Doporučuje se aplikace bezprostředně po oschnutí listů, nejpozději však do 48hodin od začátku infekce.

Přípravek ve formě ve vodě rozpustného prášku. Balení 100g a 1 kg pro neprofesionální použití.

Dávkování dle jednotlivých plodin viz. návod ke stažení

kompatibilita

Není mísitelný s přípravky na bázi Bacillus thuringiensis a přípravkem Myco-Sin, je mísitelný s měďnatými přípravky, s pomocným prostředkem HF- Mycol, listovým hnojivem PREV-B2 a s přípravkem Cocana.

Oblasti použití

JádrovinyJádroviny
PeckovinyPeckoviny
Drobné ovoceDrobné ovoce
Plodová zeleninaPlodová zelenina
Okrasné rostlinyOkrasné rostliny
Réva vinnáRéva vinná