Novinka v péči o krušpánky: Tripheron Buxus-Box

Lapák na zavíječe zimostrázového ohlídá včasné ošetření proti housenkám

 

 

Klíčem v šetrném ošetřování napadených buxusů proti zavíječi zimostrázovému (Cydalima perspectalis) je vhodné načasování postřiku biologickým insekticidem Lepinox Plus. Lepinox je totiž selektivní biologický přípravek, „vybírá“ si, na koho účinkuje. Obsahuje bakterii Bacillus thuringiensis, která produkuje protein, který působí specificky proti housenkám nežádoucích motýlů.  Jeho používáním tak nelikvidujete jiné druhy hmyzu a dalších bezobratlých. Nejvíce účinkuje na nejrannější stádia housenek.


 

Jak ale sledovat housenky, když jsou ještě tak malé a nenápadné? Přenechejte starost feromonovému lapáku - klasické metodě monitoringu nevítaných motýlů. Jelikož za rok se v našich podmínkách objevují 2 až 3 generace zavíječe zimostrázového, je třeba na něj myslet celý rok. Vyvěšením lapáku a výměnou feromonových odparníků velmi snadno získáte potřebné informace o výskytu, podle kterých správně načasujete ošetření Lepinoxem – a o to jde.

 

 

Sada Tripheron Buxus-Box obsahuje snadně sestavitelný lapák a šest feromonových odparníků. Ty se vyměňují cca po 4-6 týdnech.

 

img_9736.jpg