AKTUÁLNĚ: podzimní ošetření proti larvám lalokonosců

Nepodceňujte likvidaci larev lalokonosců v podzimním termínu. Ušetříte si tak práci v další sezóně, výrazně snížíte množství škůdce a ochráníte tak své rostliny před postupnou likvidací.

Nyní je ideální doba pro podzimní aplikaci parazitických hlístic rodu Hererorhabditis, které v půdě aktivně vyhledávají larvy lalokonosců a likvidují je. Letošní rok je na výskyt tohoto škůdce opravdu hojný, proto se vyplatí ochranu nepodceňovat. Prvním náznakem jsou okousané listy a nález dospělých brouků na rostlinách. Brouci převážně vylézají k večeru, pro jejich sběr je tedy nutné vzít baterku a vydat se na lov v noci. Dospělci jsou však jen menším problémem. Opravdové škody dokáží způsobit larvy brouků v půdě.

Nematoda rodu Heterorhabditis je parazitoid, který parazituje v larvách, které do 24-48 hodin od aplikace hynou, v jejich těle pak probíhá vývoj další generace nematod.

 

i13989516_1361814193833059_1701021833_n.jpg

 

Tato metoda je čím dál oblíbenější mezi zahrádkáři i mezi profesionálními pěstiteli v okrasných školkách. Bojujte proti škůdcům šetrně a účinně, bez vedlejších účinků pro zdraví člověka, domácích zvířat a okolní prostředí.

 

bc_logo_25_color.png

BIOCONT LABORATORY - ZDRAVÁ ZAHRADA BEZ CHEMIE